Redaktor | Fotograf

Tesla zdecydowanie nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony klientów. Sprzedaż jej samochodów wciąż rośnie i nic nie wskazuje na zmiany. Jednak aby ugruntować swoją pozycję i odświeżyć ofertę, na rynek trafia Tesla Model 3 2024. Model po liftingu przyniesie kilka zmian, w tym większy zasięg.

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Zyskała na tym przede wszystkim nowi producenci, którzy mieli okazję wgryźć się w ten rynek. Bez wątpienia największym wygranym takiego układu jest Tesla, która rozwija swoją ofertę, a także buduje kolejne fabryki aut elektrycznych. Najpopularniejszym samochodem marki stała się kompaktowa propozycja, która jest jednocześnie budżetowa. Aby odświeżyć ofertę, amerykański producent przeprowadził lifting. Na rynek trafia Tesla Model 3 2024, która przyniesie sporo nowości, w tym przede wszystkim większy zasięg.

Model po liftingu z zewnątrz wyróżni się przede wszystkim nieco bardziej agresywną stylistyką. W porównaniu z poprzednikiem, który był raczej łagodny i neutralny, model po liftingu jest usportowiony. Widać to zwłaszcza po lampach z przodu i z tyłu, które otrzymały ostre linie. Nadwozie pozostało w głównej mierze bez zmian, jednak w ofercie pojawiły się nowe wzory felg. Producent dorzucił również dwa zupełnie nowe kolory o oznaczeniach Stealth Grey i Ultra Red. We wnętrzu Tesla Model 3 2024 otrzymała lepsze wyciszenie, oświetlenie ambiente, a także aktualizację oprogramowania. Pasażerowie z tyłu mają do dyspozycji własny ekran o rozmiarze 8 cali. System audio w droższych odmianach LR składa się z aż 17 głośników.

Odmiana po liftingu otrzyma również kilka zmian technicznych. Standardowy model RWD ma zapewnić zasięg na poziomie 554 kilometrów. Odmiana Model 3 Long Range zapewni aż 678 kilometrów na jednym ładowaniu. Oznacza to przyrost na poziomie 10 procent względem modelu przed liftingiem, osiągnięty dzięki usprawnieniom napędu i aerodynamiki. Taki wynik jest możliwy do osiągnięcia na 18-calowych felgach Aero. Osiągi obu wersji pozostały niezmienione. Tesla Model 3 2024 Standard będzie kosztować minimum 205 990 złotych, podczas gdy za droższy wariant Long Range przyjdzie zapłacić minimum 240 990 złotych.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *