Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Powrót Nissana Skyline? To możliwe i nawet w dwóch wersjach, bo takie koncepty powstały oraz zostaną pokazane podczas Tokyo Auto Salon w styczniu

Kto by nie chciał powrotu kultowego modelu Skyline w dzisiejszych czasach niech podniesie rękę. Jako, ze sprzeciwu nie widze to uznaję, że kazdy o tym marzy. Tak się składa, że już niedługo, bo w dniach 10-12 stycznia na Tokyo Auto Salon 2020, Nissan zaprezentuje kilkanaście konceptów. Najciekawsze są dwa z nich, bo opierają się na modelu Skyline i nawiązują do jego historii. Może to początek złotej ery dla Nissana, gdy tylko odważą się wprowadzić te auta do produkcji.

Konkretnie mowa o samochodzie noszącym nazwę Skyline 400R Sprint. Jest to auto bazujące na Infiniti Q50, ale wprowadzono bardzo dużo zmian. Pakiet modyfikacji zakłada między innymi nowy front z wielkim splitterem i lotkami na czele, nowe progi, wielkie stałe skrzydło, 20-calowe felgi i wloty powietrza na masce. Całe auto jest pomalowane w biało-czarne barwy z zielonymi akcentami, a nawet opony uzyskały zielone dodatki. Trzeba przyznać, że auto wygląda wyjątkowo dobrze, a w innej konfiguracji kolorystycznej byłoby ciekawą kontynuacją modelu Skyline.

O osiągach nic nie wiemy, ale pada obietnica ze strony Nissana brzmiąca: “wielka moc i potencjał jezdny wykorzystany do granic możliwości”. Można zakładać, że pod maskę trafi 3.0 V6 z twin-turbo, bo właśnie ten silnik jest w bliźniaczym Infiniti Q50 Red Sport. W tym przypadku generuje około 400 KM, a jak będzie w Skyline 400R Sprint? 500? 600? Jest jednak druga wizja i szczerze mówiąc to z tych dwóch jest ona najbardziej prawdopodobna.

Nazywa się Skyline Deluxe Advanced i przypomina ona trochę poprzedni koncept, lecz reprezentuje całkowicie inną klasę, ale też ma trafiać do innego grona odbiorców. Auto prezentowane jest w lakierze dwukolorowym o barwie srebrnej i brązowej. Podobno w środku oferuje niezwykle bogate wyposażenie i użyto wysokiej jakości materiałów. Plakietka na błotniku sugeruje hybrydę i nie dziwi nas to, bo to rozwiązanie eko i pozwala łatwiej wprowadzić auto na rynek. Całość nawiązuje mocno do klasy premium i możemy zakładać, że to taki konkurent Audi A6 czy BMW serii 5.

Wśród innych pojazdów na wystawie znajdziemy limitowany model GT-R50 w wersji produkcyjnej, 370Z 50th Anniversary Edition, NV350 oraz wiele szalonych konceptów, choć część z nich zawiązuje do przyszłej stylistyki Nissana. Który z tych modeli zostanie wprowadzony, o ile w ogóle, okaże się w najbliższym czasie. Chcielibyśmy zobaczyć tak wyglądającego Skyline’a w wersji produkcyjne, bo auto ma spory potencjał. Może akurat Nissan zdecyduje się na wprowadzenie do oferty.

Foto. materiały prasowe Nissan

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *