Redaktor | Fotograf

Choć mogłoby wydawać się, że auto znajdujące się od 13 lat na rynku stanie się mniej popularne, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Nissan GT-R jest właśnie takim modelem. Producent poinformował jednak, że cały nakład produkcyjny z 2022 roku wersji Nismo został wyprzedany.

Nissan GT-R jest jednym z najpopularniejszych supersamochodów. Jest już na rynku od przeszło 13 lat, dzięki czemu stał się szeroko rozpoznawalny, a nawet w najsłabszych wersjach zapewnia świetne osiągi. Jednak poza zwykłymi edycjami, pojawiła się także sportowa Nismo, której charakter jest jeszcze bardziej agresywny. Jest szybsza, a także znacznie lepiej spisuje się na torze. Jej najnowsze wcielenie zostało zaprezentowane w kwietniu i będzie oferowane w dwóch odmianach, standardowej oraz specjalnej. Całość została limitowana do 300 sztuk. Po 4 miesiącach od prezentacji, Nissan ogłosił, że cała produkcja została już wyprzedana.

Nissan GT-R w wersji Nismo z rocznika 2022 został już wyprzedany

Japoński producent zdradził też, że to ta droższa odmiana specjalna była popularniejsza. Wybrało ją aż 99 procent klientów. Główną zmianą względem standardowej odmiany jest obecność maski wykonanej z włókna węglowego, a także specjalnych 20-calowych felg RAYS. 50% z klientów zdecydowało się wybrać lakier Nismo Stealthy Gray. Całość wygląda naprawdę zjawiskowo i bardzo agresywnie. Od razu widać, że jest to rasowy sportowiec, a jego głównym przeznaczeniem jest tor wyścigowy.

Nissan GT-R w wersji Nismo z rocznika 2022 został już wyprzedany

Moc nowej odmiany Nismo to 600 koni mechanicznych, a zatem podobnie jak w poprzednich takich wersjach. Pochodzi ona z silnika 3.8 V6, znanego też z innych wersji modelu. Jednak producent zapewnia, że zmian konstrukcyjnych jest całkiem sporo, a więc silnik powinien sporo wytrzymać. Z pewnością wielu klientów będzie chciało to sprawdzić. Niestety, przyjdzie to sprawdzić jedynie 300 szczęśliwcom, którzy już złożyli zamówienie. Zaledwie 4 miesiące po ogłoszeniu premiery, całość została już wyprzedana. Niewykluczone, że w przyszłości będzie to pożądany obiekt kolekcjonerów. Oczywiście jak zapewnia specjalista modelu GT-R, auto będzie oddawało całego ducha modelu, a zatem będzie agresywne i bardzo szybkie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *