Choć Nissan GT-R w cabrio nigdy nie powstał oficjalnie to nie przeszkodziło to studentom z Japonii, aby takie auto stworzyć na bazie Nissana 350Z

Tokio Auto Salon, który odbędzie się w przyszłym miesiącu zapowiada się na bardzo ciekawy, częściowo dzięki imponującym projektom pochodzącym z Japońskiego Nihon Automotive College. Ostatnio zaprezentowali nam czterodrzwiową Toyotę 86 przerobioną na sedana, a teraz w sieci pojawiły się wizualizacje Nissana GT-R z otwartym dachem. Projekt jest o tyle ciekawy, że choć na początku wszystko nie trzyma się jakiegokolwiek ładu to jednak finalnie otrzymujemy spójną całość, a auto wygląda bardzo porządnie. Widać wielki talent studentów i pasję w tym co robią.

Patrząc z przodu samochód wygląda jak każdy inny zmodyfikowany GT-R z specjalnym zderzakiem i zmienionym grillem, jednakże jedna rzecz może rzucić się w oczy. Samochód jest nienaturalnie wąski jak na Nissana GT-R. Łatwo porównać go z GT-R’em od Liberty Walk, który został ostatnio pokazany i tam otrzymaliśmy po modyfikacjach bardzo szeroki samochód. Jest tak ponieważ bazą nie jest Nissan GT-R, a Nissan 350Z sprzedawany w Japonii pod nazwą Fairlady Z. Dlaczego wybrano taką bazę? Usunięcie dachu z prawdziwego GT-R’a byłoby możliwe, jednakże podniosłoby to znacznie koszta i zajęło by znacznie więcej czasu niż modyfikacja Nissana 350Z. Jeśli można było uzyskać podobny efekt mniejszym znacznie nakładem finansowym to czemu tego nie zrobić?

Wizualizacja samochodu ukazuje Nissana w ikonicznych srebrno niebieskich barwach znanych z Nissana Skyline R34 GT-R z drugiej części “Szybkich i Wściekłych”. To takie posunięcie dosyć ryzykowne, bo często ludzie wyśmiewają projekty nawiązujące do serii F&F, choć może teraz ten trend się odwraca? Jeśli powstał “Nissan GT-R” bez dachu to może ktoś zrobi nową Suprę bez dachu albo dla zmyłki weźmie BMW Z4 , które już jest w wersji Roadster i zrobi odpowiedni body kit? Byłby to równie dobry projekt i zapewne zyskałby sławę na całym świecie. Mimo wszystko podziwiamy szkołę Nihon Automotive College.

Foto. Nihon Automotive College

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *