Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nissan zaprezentował swoją nową koncepcję SUV-a na Shanghai Auto Show. Model ten nazywa się Arizon i jest zaprojektowany z myślą o kierowcach, którzy jeżdżą zarówno w mieście, jak i poza nim.

Auto Shanghai 2023 przynosi kolejne nowości w branży motoryzacyjnej. Nissan Arizon to całkowicie nowa koncepcja, która została stworzona z myślą o kierowcach, którzy potrzebują wszechstronnego samochodu. Jest zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną przestrzeń i wygodę dla pasażerów. Oparto go na platformie CMF-EV, czyli dokładnie tej, z której korzystają Nissan Ariya czy Renault Megane E-Tech. Za projektowanie odpowiada chiński zespół działający według globalnych rekomendacji Nissana w tym segmencie samochodów elektrycznych.

Nissan Arizon Concept - elektryczny SUV pełny technologii

Zaprojektowano samochód z myślą o człowieku, tak aby połączyć muskularny wygląd zewnętrzny z wnętrzem pełnym technologii, które działają na rzecz ludzi. Trzeba przyznać, że widać nawiązania do samochodów off-roadowych, co w SUV-ach nie zdarza się za często. Ostre linie, mocne zarysowania elementów nakładają się na bardzo surowy wygląd, który mocno kojarzy się z modelami szwedzkiej marki Volvo. Drzwi w samochodzie są ogromne, ale pozwala to na łatwy dostęp do wnętrza, co mają docenić klienci.

Nissan Arizon Concept - elektryczny SUV pełny technologii

Na rynku chińskim istnieje potrzeba zwiększenia elektryfikacji i zaawansowanej zrównoważonej produkcji, a my ciężko pracujemy, aby temu sprostać. – powiedział COO Nissana, Ashwani Gupta.

W środku panuje minimalizm, ale jednocześnie jest przytulnie. Wnętrze składa się z szerokiego ekranu zajmującego ponad połowę długości deski rozdzielczej, kierownicy typu yoke, podniesionej konsoli centralnej, foteli typu lounge oraz rozległego dachu ze szklanym panelem, który automatycznie przyciemnia się w zależności od intensywności światła. Nowy model to także wprowadzenie “Eporo”, czyli wirtualnego asystenta, który ma być ludzkim przyjacielem i bazując na zaawansowanej technologii odpowiadać na nasze pytania, a także sterować ustawieniami samochodu. Niestety producent jeszcze nie ujawnił specyfikacji technicznej, więc pozostaje nam się tylko domyślać, co znajduje się pod maską. Czy zasięg przekroczy 500 kilometrów? Tego dowiemy się najpewniej w najbliższym czasie.

Nissan Arizon Concept - elektryczny SUV pełny technologii

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *