Redaktor | Fotograf

Samochody elektryczne są często zaawansowane technicznie pod względem bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku Nissana Ariya, czyli nowego elektryka marki. Został on poddany niezwykle rygorystycznym testom w celu zapewnienia ekscytującej jazdy i zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Nissan uznaje bezpieczeństwo za priorytet i nie ustaje w wysiłkach na rzecz ograniczenia liczby wypadków śmiertelnych z udziałem pojazdów marki. Dotyczy to też samochodów elektrycznych. W listopadzie 2021 r. Nissan zaprezentował program Nissan Ambition 2030. Jest to długoterminowa wizja firmy na rzecz rozwoju mobilności i stworzenia czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata. Bardzo ważnym krokiem w realizacji tego celu jest poddanie każdego pojazdu marki – w tym nowego elektrycznego crossovera Nissana ARIYA – rygorystycznym testom zderzeniowym, aby zagwarantować spełnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa w przypadku kolizji.

Nowy Nissan Ariya jest jednym z bezpieczniejszych elektryków

Testy wykazały, że ARIYA oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w razie kolizji. Jest to możliwe dzięki unikatowej konstrukcji nadwozia i kabiny, które zapewniają optymalne pochłanianie energii siły uderzenia w różnych scenariuszach zderzeniowych. Podczas procedury testowej inżynierowie Nissana z Zespołu ds. Oceny Bezpieczeństwa Biernego mierzą siłę uderzenia w karoserię i komponenty konstrukcyjne samochodu, a także jego skutki dla kierowcy i pasażerów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu manekinów o różnych rozmiarach oraz rodzajach sylwetek, wyposażonych w liczne czujniki, które rejestrują poziom obrażeń najważniejszych części ciała.

Nowy Nissan Ariya jest jednym z bezpieczniejszych elektryków

Na podstawie ponad dziesięcioletnie doświadczenie marki w zakresie elektromobilności do modelu ARIYA udało się dostosować wiele procedur testowych opracowanych dla Nissana LEAF. Pozwoliło to marce na opracowanie własnych standardów w zakresie bezpieczeństwa, nierzadko bardziej rygorystycznych niż te, wynikające z obowiązujących przepisów. Podejście Nissana do kwestii bezpieczeństwa stanowi podstawę do tworzenia doskonalszych pojazdów. Obejmuje zarówno elementy bezpieczeństwa czynnego, jak i biernego, i pozwala konstruować zaawansowane technologicznie samochody, zapewniające ochronę kierowcy oraz pasażerów w różnych sytuacjach. Głównym celem inżynierów marki jest zapobieganie kolizjom. Tam, gdzie nie da się uniknąć wypadku, priorytetem jest minimalizacja szkód i obrażeń pasażerów.

Źródło: Informacja prasowa producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *