Jeżeli liczyliście na to, że Alfa Romeo Giulia zachowa w przyszłości silnik spalinowy, możecie się teraz nieco rozczarować.

Pod skrzydłami superkoncernu Stellantis, Alfa Romeo przechodzi na naszych oczach sporą transformację. Jej pierwsze efekty jesteśmy w stanie zaobserwować już teraz. Na początku lutego tego roku byliśmy świadkami premiery pierwszego w historii marki crossovera, czyli Tonale. Na rok 2024 planuje się wydanie kolejnego modelu z tego segmentu o nazwie Brennero, zaś na przełomie 2026 oraz 2027 roku ma pojawić się luksusowy SUV, który w gamie modelowej ma plasować się nad Stelvio. Brakuje wam czegoś w tej układance? No właśnie, gdzie tak ciepło przyjęta przez fanów włoskiej motoryzacji Alfa Romeo Giulia?

Dobra wiadomość, która z pewnością zadowoli wszystkich, jest taka, iż Alfa Romeo Giulia z pewnością otrzyma w przyszłości swoją drugą generację, co potwierdził niedawno dyrektor generalny marki, Jean-Philippe Imparato w rozmowie z Automotive News Europe. Jeżeli jednak marzyliście o nowej Giulii z klasycznym silnikiem spalinowym, tutaj nadchodzi zła wiadomość – Imparato potwierdził, że nowa Giulia będzie oferowana wyłącznie jako samochód elektryczny. Wszystko ze względu na fakt, iż do 2027 roku Alfa Romeo ma w planach stać się w pełni elektrycznym producentem.

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia będzie więc modelem, który prawdopodobnie będzie przeciągany aż do wspomnianego już roku 2027, by wtedy można było wydać nową wersję tego potężnego sedana. Oczywiście nie jest wykluczone, że tego auta nie zobaczymy szybciej – koniec końców premiera obecnej Giulii miała miejsce już w 2015 roku i 12-letni cykl życia, choć imponujący, będzie z boku wyglądać niczym wskrzeszanie trupa. Tym bardziej, iż mięliśmy już okazję podziwiać wersje Quadrifoglio, GTA oraz GTAm. Nie ma już więc zbyt wielkiego pola manewru.

Fanów spalinowych samochodów od Alfy Romeo może pocieszać jednak fakt, iż Alfa Romeo planuje wydawanie okolicznościowych supersamochodów, w stylu podobnym do serii Ferrari Icona – potężne i wyjątkowe samochody sportowe oferujące szalone osiągi oraz posiadające horrendalną wartość. Kiedy możemy się jednak spodziewać takiego wydania? Tego aktualnie nie wiemy. Całe skupienie Włochów jest bowiem w tym momencie skierowane na promocję Tonale, gdyż w Turynie bardzo liczą na to, iż ich najnowsze dziecko będzie prawdziwym hitem sprzedażowym.

Alfa Romeo Giulia

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *