Redaktor | Fotograf

Czasy bardzo szybko się zmieniają. Jednym z najważniejszych oznak takiego stanu rzeczy jest fakt, że najlepiej sprzedającym się autem w Europie jest elektryk. Chodzi tutaj o Teslę Model Y, która w listopadzie sprzedała się w ilości ponad 30 tysięcy sztuk. Jest to znakomity wynik, zwłaszcza, że spalinowa konkurencja była naprawdę silna.

Pomimo tego, że w Polsce nie są zbyt popularne, w Europie auta elektryczne święcą triumfy. Przede wszystkim chodzi tutaj o segment mniejszych samochodów, wykorzystywanych głównie w mieście. Właśnie w tej klasie występuje Tesla Model Y, która została najchętniej kupowanym autem w listopadzie. Pokazuje to, jaki potencjał tkwi w samochodach elektrycznych, jeśli chodzi o ich sprzedaż. W tym aspekcie Tesla jest jednym z liderów, a marketing marki jest na najwyższym poziomie.

Najchętniej kupowane auto w Europie w listopadzie - Tesla Model Y

Bez niego prawdopodobnie ciężko byłoby sprzedaż aż 31 820 sztuk Modelu Y. Crossover Tesli jest dostępny w wielu wersjach silnikowych, dzięki czemu oferta jest naprawdę szeroka. Jest to drugi miesiąc z rzędu, w którym to właśnie Model Y króluje na listach sprzedaży. W przypadku aut elektrycznych, jedynym innym modelem w tym roku, który był najchętniej kupowany w danym miesiącu, była Tesla Model 3. Oba te modele wciąż są najchętniej kupowanymi samochodami elektrycznymi na rynku. Ogólnie, drugim najchętniej wybieranym samochodem był Volkswagen Golf. Popularność Tesli dotyczy nie tylko rynku europejskiego jako ogółu, ale także rynków poszczególnych krajów Europy.

Najchętniej kupowane auto w Europie w listopadzie - Tesla Model Y

W przypadku Niemiec obydwa modele od dłuższego czasu są niezwykle popularne. W listopadzie to właśnie Model 3 był popularniejszy, jednak Model Y pozostał w tyle. Różnica jest jednak dość znaczna, bo ten pierwszy model zakupiło 6811 osób, podczas gdy Model Y wybrało jedynie 3687 klientów. Ogólnie Tesla sprzedała w Niemczech ponad 10 tysięcy samochodów w miesiąc, co jest znakomitym wynikiem, jednak nieco lepiej pod tym względem było we wrześniu. Elon Musk zapowiada, że to dopiero początek. Według niego, w 2023 roku, Tesla Model Y ma potencjał zostać najlepiej sprzedającym się samochodem na całym świecie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *