Redaktor | Fotograf

Pomimo tego, że samochody elektryczne wciąż mają wielu przeciwników, powoli stają się normą. Świadczy o tym nie tylko fakt ich rosnącej popularności, ale też to, że już teraz przebijają sprzedaż samochodów spalinowych. W niedawno przeprowadzonej ankiecie, klienci, którzy kupili Volkswageny z serii ID zadeklarowali się, że ich następnym wyborem też byłby elektryk.

Volkswagen, wprowadzając na rynek serię ID pokazał, że jest już gotów na elektryczną rewolucję. Choć oczywiście modele z tej serii wciąż mają kilka niedociągnięć, stają się coraz lepsze. Przede wszystkim jednak, niemiecki producent nie chce rezygnować z wprowadzania kolejnych modeli EV na rynek. Ma to swoje poparcie także w odczuciach klientów. Według przeprowadzonych niedawno ankiet, aż 70% użytkowników Volkswagenów z serii ID zdecydowałoby się na zakup kolejnego auta elektrycznego do domu. Pokazuje to potencjał tkwiący w tego typu samochodach.

70% kupujących Volkswageny ID zdecydowałoby się na kolejne EV

Co ważne, ankieta objęła mnóstwo aspektów. Dzięki niej można się dowiedzieć też o tym, że w przypadku gdy to model z rodziny ID jest jedynym w gospodarstwie, aż 82% użytkowników zdecydowałoby się na zakup kolejnego auta elektrycznego. Oznacza to, że nawet gdy auto miałoby służyć do innych celów, wciąż priorytetem byłby napęd elektryczny. Co ciekawe, w przypadku podział na wiek, to osoby po pięćdziesiątym roku życia w największym stopniu są przywiązani do aut elektrycznych. Im młodszy klient, tym mniejszy odsetek osób, które zdecydowałyby się zakupić EV ponownie. W przypadku osób w wieku około 30 lat, odsetek ten wynosił jedynie 52 procent.

70% kupujących Volkswageny ID zdecydowałoby się na kolejne EV

Próba została przeprowadzona na 100 osobach, które kupiły Volkswagena z serii ID i mają już jakieś doświadczenie w jego użytkowaniu. Mimo wszystko, trzeba przyznać, że ankieta przyniosła sporo ciekawych informacji. Przede wszystkim pokazuje, że nie trzeba ograniczać się do jednego auta elektrycznego w rodzinie. Wiele osób zdecydowałoby się na zakup kolejnych. Oznacza to też, że rola samochodów elektrycznych nie musi się ograniczać jedynie do użytku w mieście.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *