Rok 2022 będzie ostatnim, kiedy z fabryki wyjadą nowe egzemplarze Pagani Zonda 760 Series. Nie oznacza to jednak całkowitego końca produkcji tego modelu.

Pagani Zonda to samochód, który swoich końców przeżył naprawdę wiele i próżno było zgadywać, kiedy tak naprawdę zakończy się produkcja tego samochodu. Po raz pierwszy o końcu Zondy usłyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała specjalna edycja HP Barchetta. Miał być to ostatni limitowany wariant tego modelu od włoskiego producenta. Już wtedy samochód znajdował się na rynku ponadprzeciętnie długo, gdyż oficjalna premiera Zondy miała miejsce w 1999 roku. Wraz z końcem oficjalnej produkcji HP Barchetty w 2019 roku zakończyła się również seryjna produkcja tego samochodu.

Od tamtej pory wszystkie Zondy konstruowane były jako edycje specjalne na bazie istniejących już wcieleń. Ostatnio zaś dowiedzieliśmy się, że w tym roku czeka nas kolejny koniec Zondy, o czym poinformowała nas firma LMM Design projektująca egzemplarze z linii 760 Series, które są specjalnymi wersjami Zondy dla klientów indywidualnych. W 2022 roku ujrzymy piątą i ostatnią edycję tej serii, która według studia ma być całkowicie nowym spojrzeniem na ten ponadczasowy samochód.

Pagani Zonda

LMM Design miała przyjemność stworzyć pełną specyfikację dla Pagani Zonda 760 Roadster. To piąte i ostatnie podejście do szalonej 760 Series. Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, iż stworzyliśmy każdy skrawek samochodu wspólnie z nowym właścicielem, który jest naszym wieloletnim klientem i przyjacielem. Mieliśmy sporo szczęścia, że mogliśmy pracować nad tyloma projektami z Zondą, lecz to auto jest naszym debiutem jako pierwsza Zonda stworzona w pełni przez nas w każdym calu.

LMM Design na swoim Instagramie

Otrzymaliśmy również informację, iż ten konkretny model cechuje się numerem seryjnym 138 na 140, a niektóre prace nad samochodem nadal jeszcze trwają, stąd na razie brak oficjalnych zdjęć, a jedynie malutki teaser. Pełne zdjęcia i dokładna specyfikacja zostaną udostępnione w nieokreślonej przyszłości.

Warto podkreślić iż jest to jedynie koniec tworzenia aut 760 Series. Nie oznacza to, że już nigdy nie ujrzymy nowej Zondy. Model, któremu zaraz wybije ćwierć wieku, naprawdę nie chce się z nam żegnać, ale chyba nie mamy mu tego za złe. Zonda już teraz jest autem legendarnym i zapewne nic już tego nie zmieni.

Pagani Zonda

Foto. LMM Design

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *