Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wiele osób stresuje się na samą myśl o załatwianiu ubezpieczenia. Na rynku można bowiem znaleźć tak wiele różnych ofert, ciężko jest samodzielnie wybrać tę najkorzystniejszą dla Ciebie i Twoich bliskich. Na szczęście, możesz uniknąć tych najczęściej powtarzanych błędów, które znacząco mogą wpłynąć na wypłatę odszkodowania. Dowiedz się, czego nie robić podczas wykupywania ubezpieczenia już dziś!

Co to ubezpieczenie OC i co grozi za jego brak?

Każdy kierowca wie, że dobre ubezpieczenie OC to podstawa. Jego kwestie reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku, która odnosi się do ubezpieczenia obowiązkowego, jak i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Posiadanie takiej polisy przynosi same korzyści i w sytuacji wypadku czy kolizji może uchronić Cię przed poniesieniem kosztów naprawy. Wykupienie OC na dany samochód zabezpiecza osoby prowadzące go – nie muszą rekompensować szkód osobom poszkodowanym, robi to w ich imieniu ubezpieczyciel. Czy nieposiadanie ubezpieczenia OC wiąże się z konsekwencjami? Tak, są to kary pieniężne. Jeżeli posiadasz samochód osobowy i nie wykupisz polisy OC przez zaledwie 3 dni, będziesz musiał zapłacić ponad 1000 złotych kary! Kupując nowy samochód lub zmieniając ubezpieczyciela, warto zainteresować się ofertami OC wcześniej.

Na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie? Tych błędów nie popełniaj!

Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia

Jednym z najczęstszych błędów, jest zbyt późny zakup polisy ubezpieczeniowej. Wybór na ostatnią chwilę nigdy nie jest dobry, a w ten sposób możesz przegapić wiele, znacznie korzystniejszych ofert. Bardzo często klienci nie porównują dostępnych na rynku polis, decydując się na jedną z dwóch, lub trzech, które przejrzeli. To błąd, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, to narzędzie porówna wiele ofert za Ciebie! Nigdy nie zaniżaj, lub zawyżaj wartości Twojego samochodu oraz nie okłamuj ubezpieczyciela, jeśli to młody kierowca będzie nim jeździł. Dodatkowo zwróć uwagę, jaki adres wpisujesz, nie myl miejsca zameldowania z zamieszkaniem. Nigdy nie zatajaj tego, do czego auto tak naprawdę jest przeznaczone i będzie użytkowane. 

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Poznaj rozwiązanie, które pozwoli Ci przejrzeć ich wiele!

Kupując nowy samochód lub zmieniając ubezpieczyciela, możesz natknąć się na wiele przeróżnych ofert ubezpieczeń. Jak wiadomo, nie jest łatwo znaleźć tę najkorzystniejszą. Właśnie dlatego, na stronie Kioskpolis.pl możesz skorzystać z praktycznej porównywarki ubezpieczeń! Odwiedź stronę: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/ i przekonaj się, gdzie czeka na Ciebie najlepsza oferta. Wystarczy wypełnić prosty formularz, który uwzględnia model pojazdu, rok produkcji, rodzaj paliwa i pojemność silnika, po czym znajduje interesujące Cię rozwiązania. Kalkulator ubezpieczeń znajdzie nie tylko OC, ale i Assistance, NNW, jak i AC, odpowiadające Twoim wymaganiom. Nie czekaj i usprawnij ten proces już dziś. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *