Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nikt zapewne nie podejrzewa, że Mitsubishi L200 pokonuje test łosia jak rasowa wyścigówka, ale też kto by się spodziewał, że będzie lepsze od BMW

Ogólnie rzecz biorąc, samochody typu Audi, BMW czy Mercedes uchodzą za te najlepsze pod względem komfortu, prowadzenia i wyposażenia. Jednak tak samo jak w każdej innej grupie, zdarzają się wyjątki, które odbiegają od reguły. Jeśli chodzi o BMW to możemy wskazać model M235i Gran Coupe, który nie może pochwalić się pozytywnym wynikiem testu łosia, bo jakby to powiedzieć – wypadło fatalnie, jak na tą klasę samochodu. Okazuje się, że nawet Mitsubishi L200, które jest ważącym ponad 2 tony pickupem lepiej sobie poradziło podczas podobnej próby niż to “sportowe” BMW. Jak to możliwe? Otóż diabeł tkwi w szczegółach tak naprawdę, ale żeby to zrozumieć trzeba popatrzeć na nagranie przedstawiające przejazd japońskiego pickupa.

Mitsubishi L200

Ogólnie “test łosia” przeprowadzany na kanale KM77 polega na tym, że samochód musi przejechać slalom z określoną prędkością. Im jest ona wyższa tym lepiej dla niego, bo oznacza to, że prowadzi się stabilnie i jest w stanie ominąć przeszkodę. Jeśli chodzi o Mitsubishi L200 to udało się pokonać trasę bez uszkodzenia żadnego z pachołków przy prędkości 69 km/h. Patrząc, że docelowy wynik to minimum 77 km/h to można być nieco zawiedzionym, ale to dobry wynik, bo przecież mówimy o pickupie, który z natury ma utrudnione prowadzenie. L200 chwieje się, lecz pozostaje bezpieczny w tym co robi, więc można to uznać za średni wynik ogólnie, ale jak na tą klasę auta to dobry rezultat. Jednak BMW M235i Gran Coupe wypadło gorzej, bowiem najlepszy wynik tego auta to 68 km/h.

Mitsubishi L200

Skąd zatem taka pozycja bawarskiego produktu? Po tamtym teście mówiło się, że to kwestia opon Bridgestone Turanza T005, które nie spisały się najlepiej, ale tak naprawdę ciężko wyciągnąć jakieś konkretne przyczyny. Co ciekawe, 69 km/h to wynik nowego Golfa 8, a dla przykładu taki Mercedes CLA Coupe uzyskał wynik na poziomie 66 km/h. Są jednak auta, które mają znacznie lepsze wartości i jest to na przykład Golf 7 – 76 km/h czy Passat – 73 km/h. tego typu test daje jakiś pogląd na sytuację, ale nie jest on jakoś specjalnie miarodajny. Dużo zależy od opon i temperatury otoczenia, a żeby mieć wiarygodne wyniki albo chociaż z minimalnym marginesem błędu to należałoby przeprowadzać testy w laboratorium. Chociaż laboratoryjne testy aut to nie jest coś co lubimy.

Foto. km77.com

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *