Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wprowadzenie do oferty nowego modelu Outlander niesie ze sobą również facelifting modelu Eclipse Cross, a usunięcie podłużnego światła z tyłu to wyczekiwana zmiana

Słysząc nazwę “Eclipse” pierwsze co przychodzi na myśl to sportowe Mitsubishi z lat 1989 – 2011, które cieszyło się dużą popularnością. Jednak od 2018 roku Eclipse powrócił z dopiskiem Cross, który zmienił sportowego hatchback’a w popularnego crossover’a. I jak sam to określiłem w teście tego samochodu – największą jego wadą jest człon Eclipse w nazwie, bo byłby to naprawdę dobry samochód, gdyby nie fakt, że wiele osób szuka nawiązania do sportowego samochodu. Tak czy inaczej, zaledwie 2 lata po premierze szykuje się pierwszy facelifting tego samochodu przy okazji premiery nowej generacji modelu Outlander. Jakie zmiany przygotował dla nas producent?

Obserwując muły testowe, które jeżdżą po całym świecie można zauważyć, że samochody mają zakryty kamuflażem zarówno przód jak i tył. Jednak nie ma co oczekiwać wielkich zmian, bo samochód jest dopiero 2 lata na rynku i nie zapowiada się wprowadzenie nowej generacji wcześniej jak w 2023-2024 roku. Na bazie zdjęć szpiegowskich serwis Kolesa.ru przygotował rendery, które pokazują jak auto może i najprawdopodobniej będzie wyglądać. Z przodu wielkich zmian nie widać, raczej zmiany dotyczą tylko grilla i na tym się kończą, lecz z tyłu mamy dosyć poważną zmianę stylistyki. Obecna generacja ma charakterystyczne rozciągnięcie świateł na całą klapę bagażnika, co wiele osób neguje. W odświeżonej wersji pojawiają się nowe światła, które eliminują charakterystyczny pas na pokrywie bagażnika.

Gama silników ma pozostać bez większych zmian, chociaż na naszym rynku ponownie nie będzie oferowana jednostka o pojemności 2.2 litra napędzana olejem napędowym. Możliwe są drobne usprawnienia silnika, lecz raczej nie zostanie zwiększona moc, ani wprowadzony wariant hybrydowy z modelu Outlander, a szkoda, bo to mogłaby być ciekawa propozycja. Premiera odświeżonego Eclipse Cross nie została jeszcze zapowiedziana oficjalnie, lecz można spodziewać się, że auto zostanie pokazane na New York Auto Salon razem z modelem Outlander.

Foto. Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *