Redaktor | Fotograf

50-milionowym autem został najnowszy Mercedes-Maybach klasy S. Sprzedaż jest liczona od 75 lat, więc jeszcze od czasów powojennych.

Mercedes jest jedną z największych marek z segmentu premium. Nie ma się więc co dziwić, że ogólna sprzedaż tych samochodów jest nieco niższa od pozostałych producentów, jednak patrząc z perspektywy prestiżu jest on jedną z najbardziej pożądanych marek tego typu na rynku. Mercedes może jednak teraz świętować wyprodukowanie egzemplarza ze swoim logiem na masce o numerze 50 000 000. Jest nim jeden z najnowszych modeli marki, czyli Mercedes-Maybach klasy S. Dany egzemplarz powstał w fabryce w Sindelfingen w Niemczech. Jest to najnowsza fabryka Mercedesa, według producenta zaprojektowana z najwyższą dbałością o środowisko i jakość.

Mercedes

W tym samym miejscu już niedługo ruszy produkcja nowego elektrycznego modelu EQS. Póki co jednak, powstaje tam obecna generacja klasy S, również w przedłużonej odmianie Maybach. Jest to na tę chwilę najbardziej luksusowy Mercedes w gamie producenta. Oferuje on więcej miejsca na nogi z tyłu i jeszcze wyższy poziom wykończenia niż pozostałe odmiany klasy S. Póki co jest dostępny jedynie z silnikiem V8, jednak w przyszłości ma pojawić się także jednostka V12.

Mercedes

Będzie to ostatni Mercedes oferowany z takim silnikiem. Niestety zostaną one wyparte z oferty. Zamiast nich pojawi się wersja elektryczna klasy S, czyli EQS. W odmianie AMG będzie dostępne już tylko V8. Pojawi się także odmiana hybrydowa nowej klasy S, dostępna również w Maybachu, która będzie napędzana 3-litrowym silnikiem benzynowym, a razem z układem elektrycznym rozwinie moc 510 koni. 50-milionowy egzemplarz został wyprodukowany w wersji S580, czyli odmianie z V8.

Mercedes

Z jednej strony należy się cieszyć z jubileuszowego egzemplarza, jednak z drugiej trochę szkoda, że prawdopodobnie takich aut będzie powstawać coraz mniej i zastąpią je auta elektryczne. Do charakteru takiej limuzyny dobrze pasuje duża jednostka benzynowa. Takie jednak nadeszły czasy, więc zapewne niedługo i Maybach będzie oferowany jako samochód elektryczny.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *