Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dzisiaj Mercedes klasy G korzysta dosyć mocno ze swojej bogatej historii, a do tego reprezentuje przykład produktu idealnego na przestrzeni ponad 40 lat

Jeśli zrobić badanie na ulicy to zapewne większość osób zna i kojarzy Mercedesa klasy G. To samochód kultowy, który zapisał się w historii. Teraz czas na odświeżoną nieco wersję, a w zasadzie na po prostu nowy rok modelowy, który wnosi małe zmiany kosmetyczne. Dotyczą one tak naprawdę tylko możliwości konfiguracji i wyposażenia, więc dla przeciętnego klienta nie będą one odczuwalne, podobnie zresztą jak większość zmian w ostatnich kilkunastu latach. Jednak przyjrzyjmy się temu co przygotował Mercedes dla klasy G na rok 2021, który to powinien pozwolić odrobić straty z początku tego roku.

klasy G

Przede wszystkim na wstępie warto wspomnieć, że dostępna jest wersja G400d, która pod maską ma wysokoprężny silnik 6-cylindrowy o mocy 330 KM i 700 Nm. To dobra informacja dla wszystkich tych osób, które szukają mocnego Diesla za rozsądne jak na ten segment pieniądze. Jednak przechodzą do nowości w wyposażeniu trzeba wspomnieć o możliwości zamówienia pakietu nocnego bez zamawiania linii AMG (AMG Line)oraz pakietu ze stali nierdzewnej (Stainless Steel Package). Oprócz tego mamy nowe 5-cio ramienne felgi w rozmiarze 20 cali dostępne dla pakietu AMG wykonane ze stopów metali lekkich. DYNAMIC SELECT wzbogacił się o tryb “Pustynia”, który ma zapewnić maksymalną wydajność w piaszczystym terenie. Oferuje on późniejsze zmiany biegów, bezpośrednią reakcję przepustnicy i dostosowanie działania układu ESP.

Zmiany dotyczą również pakietu URBAN GUARD Vehicle Protection, w skład którego teraz wchodzą:

  • System alarmowy przeciwkradzieżowy
  • Ochrona przed odholowaniem z wizualnym i dźwiękowym ostrzeżeniem w przypadku wykrycia zmiany pozycji
  • Syrena alarmowa
  • Ochrona wnętrza (uruchamiana, gdy występuje ruch we wnętrzu)
  • Wykrywanie kradzieży i kolizji z parkowaniem, może być używane bezpłatnie przez trzy lata od aktywacji
  • Etykieta URBAN GUARD na przednich bocznych oknach

Poza tym URBAN GUARD Vehicle Protection Plus pozwala na wskazanie miejsca, gdy pojazd zostanie skradziony.

Ceny zaczynają się od 99 946,80 euro za wersję G350d i kończą jak na razie na 154 309,00 euro za wariant G63 AMG. Ma się pojawić wersja 4×4 do kwadratu, czyli wariant tak naprawdę bulwarowy, bo w takich miejscach najczęściej wita. Jednak ta wersja tak naprawdę zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy, bo na razie widać ją tylko podczas testów w ciężkim terenie.

klasy G

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *