Mercedes podjął decyzję, wedle której każda Klasa C produkowana od 2022 roku będzie wspomagana napędem elektrycznym.

Oznacza to, że nie zobaczymy już tych modeli napędzanych jedynie konwencjonalnymi paliwami, czyli benzyną bądź olejem napędowym. Każdy Mercedes Klasy C będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy. Oznacza to, że standardowe jednostki będą dodatkowo wspomagane energią elektryczną. Ciekawe jest to, że jednostki, które będziemy mogli zalać ropą, spotkamy jedynie na rynku europejskim.

Zmiany w napędzie spowodowane są polityką unijną, która wymusza na producentach tworzenie samochodów coraz to bardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska, co w przyszłości ma doprowadzić do mniejszej emisji spalin produkowanych przez samochody.

Każdy z samochodów będzie napędzany silnikiem czterocylindrowym, co może zasmucić fanów mocniejszych wersji klasy C napędzanych wcześniej przez V8. Na brak mocy w kultowym C63 nie będziemy mogli jednak narzekać. Najbardziej usportowiony model będzie generował ponad 500 koni mechanicznych za sprawą dwulitrowej hybrydy PHEV, co na pewno dostarczy wielu wrażeń jej przyszłym nabywcom. W przypadku C300 możemy spodziewać się 250 koni mocy, co również nie jest małą wartością.

Mercedes

Potencjalny klient niemieckiego producenta kupując Klasę C, będzie miał do wyboru napęd na tylną oś bądź na cztery koła. Nie spotkamy zatem napędu na przód. Jeśli mowa o nadwoziu, nabywca będzie mógł wybierać pomiędzy sedanem i kombi. Opcją ma być również podwyższona C-Klasa All-Terrain, która sprawi, że podróże po drogach nieutwardzonych staną się bardziej komfortowe.

Wnętrze z kolei będzie bardziej przypominać S-Klasę ze względu na kokpit. Zostanie ono wyposażone bowiem w system MBUX, charakterystyczny właśnie dla wyżej wspomnianego modelu. Również nowe reflektory mogą skojarzyć nam się z wyższą klasą, ponieważ będą one bardziej zaokrąglone właśnie na jej wzór.

Nowy Mercedes-Benz klasy C zostanie zaprezentowany 23 lutego o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego. Wtedy też Mercedes ujawni nam resztę tajemnic, które skrywają przed nami przełomowe modele. Przełomowe, bo pierwszy raz w historii napędzane tylko i wyłącznie przy pomocy napędu hybrydowego.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *