Mercedes C63 AMG

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Kolejny z samochodów z kolekcji Michaela Schumachera trafia pod młotek. Tym razem obiektem aukcji jest Mercedes C63 AMG Estate.

Postać Michaela Schumachera raczej nikomu nie trzeba przywoływać. Absolutna legenda Formuły 1 i absolutny dominator, którego rekordy padły dopiero łupem Lewisa Hamiltona. Życie siedmiokrotnego mistrza świata nie było jednak usłane różami. Jego wypadek na nartach w grudniu 2013 roku drastycznie wpłynął na jego zdrowie. Stan Michaela do dziś zna przede wszystkim jego rodzina oraz najbliżsi znajomi, którzy, co oczywiste, wolą zachować to dla siebie. Dziedzictwo Schumachera wciąż jest jednak żywe. Najlepszym tego przykładem są jego byłe samochody. Te, gdy tylko trafią na sprzedaż, od razu stają się obiektem dyskusji. Nie inaczej jest też i w tym przypadku. Omawiany tutaj Mercedes C63 AMG Estate może być dla kogoś okazją do nabycia swego rodzaju relikwii siedmiokrotnego mistrza Formuły 1.

Mercedes C63 AMG

Fani znający przygodę Michaela Schumachera z Formułą 1 na pewno domyślą się, w jakim etapie kariery ten konkretny samochód wpadł w ręce najbardziej utytułowanego wówczas kierowcy Królowej Sportów Motorowych. Mowa tutaj o jego powrocie po kilkuletniej przerwie, kiedy to w 2010 dołączył do powstałego z wykupu Brawn GP zespołu Mercedesa. Omawiane tutaj kombi dostał właśnie na samym początku jego współpracy z zespołem z Brackley. Nie pobawił się nim zbyt długo, a rozstanie nastąpiło już końcem lipca tego samego roku. Mercedes C63 AMG kilka razy trafił z rąk do rąk, a obecnie czeka na swojego piątego właściciela.

AMG V8

Samochód trafił na aukcję serwisu bonhams.com. Już teraz portal przewiduje cenę wykupu na poziomie od 50 do 100 tysięcy euro. Warto tutaj jeszcze raz przypomnieć, z czym konkretniej mamy do czynienia. Pod maską spoczywa wolnossące V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 450 koni sprzężona z 7-biegowym automatem, który przekazuje napęd na tyle koła. Ten konkretny egzemplarz natomiast przez ponad dekadę eksploatacji pokonał aż 152 tysiące kilometrów. Całkiem sporo, patrząc na to z jak paliwożernym i unikatowym pojazdem mamy do czynienia. Nie mam jednak wątpliwości, że wspomniana wyżej cena jest całkiem realistyczna. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę historię powiązaną z samym Michaelem Schumacherem.

Mercedes C63 AMG

Foto. bonhams.com

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *