Redaktor | Fotograf

SUV-y coupe w ostatnich latach są niezwykle popularne. Segment ten jest modny, na co wskazuje przede wszystkim zainteresowanie klientów. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli jest Mercedes-Benz GLC Coupe. Niemiecki producent właśnie przedstawił kolejną generację modelu w tej odsłonie. Wielkiego zaskoczenia pod względem designu nie ma.

Mercedes-Benz GLC Coupe to jeden z najważniejszych modeli niemieckiego producenta. Poprzednia generacja auta odniosła duży sukces. Nie ma się jednak czemu dziwić. Klienci uwielbiają ten segment, w związku z czym konkurencja jest obecnie ogromna. Mercedes zaprezentował już klasyczną odmianę SUV nowego modelu GLC. Jest ona obecna na rynku już od przeszło pół roku. Teraz przyszła pora na mniej praktyczną, ale chętniej wybieraną wersję coupe, która powinna odnieść sukces rynkowy. Dużej rewolucji nie ma, jednak design zdecydowanie przyniósł sporo zmian. Te widać również pod maską i w środku.

Mercedes-Benz GLC Coupe debiutuje — praktyczność na sportowo

Z zewnątrz od razu można rozpoznać, z którą wersją mamy do czynienia. Tylna część nadwozia posiada ścięty dach, a także zauważalny spoiler na klapie bagażnika. Wraz z pakietem AMG całość prezentuje się naprawdę bojowo. Względem standardowej odmiany zmieniły się również lampy, które są nieco bardziej smukłe. Potęguje to wrażenie sportowego charakteru odmiany coupe. Wnętrze zostało zaadaptowane bez zmian, co oznacza, że jest ono niemal identycznie jak w Klasie C. Również rozwiązania techniczne i asystenci jazdy zostali zaadaptowani z najnowszych modeli Mercedesa.

Pod względem technicznym, Mercedes początkowo zaoferuje GLC Coupe tylko w jednej wersji silnikowej. Jest to odmiana GLC 300 4Matic. Pod maską znajdziemy więc dwulitrowy silnik benzynowy wsparty układem miękkiej hybrydy 48 V. Całkowita moc układu to 258 koni mechanicznych. Napęd trafia na wszystkie koła. Już niedługo do gamy dołączyć mają kolejne wersje, w tym hybryda typu plug-in. W niedalekiej przyszłości GLC ma także otrzymać pełnoprawne odmiany AMG z dwulitrową benzyną pod maską. GLC Coupe nowej generacji trafi na drogi już pod koniec tego roku.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *