Redaktor | Fotograf

Odmiany Competition modeli BMW M od zawsze obiecywały więcej emocji i lepsze osiągi. W obecnej gamie modelowej niemal każdy model z tym znaczkiem posiada właśnie taką odmianę. Wyjątkiem jest BMW M2, którego nowa generacja ma być rewolucją względem poprzednika. Niestety, na razie Bawarczycy nie planują dodawać do gamy wersji Competition.

Emocjonujące modele BMW od zawsze noszą znaczek M. Jednak jeśli dla kogoś to za mało, od niedawna można znaleźć dodatkową linię Competition. Auta z tym oznaczeniem zapewniają więcej emocji i większe osiągi. W niektórych przypadkach są one niezwykle często wybierane przez klientów. Tak jest przykładowo w przypadku modelu M3 i M4. Niestety, w przypadku najmniejszego modelu w gamie, czyli nowej generacji M2, BMW na razie nie planuje wprowadzać takiej odmiany na rynek. W związku z tym, klienci będą mieli możliwość kupić jedynie standardową wersję M2.

BMW nie planuje wersji Competition obecnej generacji modelu M2

Powodem jest przede wszystkim fakt, że już podstawowa odmiana jest niezwykle mocna. 450 koni mechanicznych to ogromny skok względem poprzednika. Większa moc mogłaby doprowadzić do sytuacji, w której mniejszy model doścignąłby znacznie droższy model M4. Bawarski producent nie planuje wprowadzić do oferty także odmian z M xDrive. Napęd na 4 koła w tak małym i mocnym aucie sprawiłby, że z pewnością byłby on równie szybki, jak większe modele. Byłby jednocześnie cięższy, a BMW zależy na tym, aby M2 zapewniało przyjemność z jazdy. M2 jest także wyposażone opcjonalnie w skrzynię manualną, która jest znakomita dla entuzjastów. W takiej odmianie przyspieszenie do setki zajmuje zaledwie 3,9 sekundy.

BMW nie planuje wersji Competition obecnej generacji modelu M2

Jedynym planem, jaki BMW ma względem obecnej generacji modelu, jest wprowadzenie do palety dodatkowych kolorów. Wybór na razie jest całkiem ograniczony, jednak producent chce wprowadzić możliwość zamówienia większej ilości lakierów. Chodzi przede wszystkim o kolory z palety Frozen, czyli matowych odcieni. Są one popularne zwłaszcza w większych modelach marki. Niestety, na razie nie będzie możliwości zamówienia lakierów z palety Individual BMW.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *