Redaktor | Fotograf

Jeśli jest jedna rzecz, która według fanów motoryzacji może posłużyć do porównania samochodów sportowych, z pewnością jest nim Nurburgring. Konkretnie chodzi o czas pokonania Północnej Pętli tego toru. Dla wielu producentów jest to bardzo prestiżowa kategoria, a przez długi czas Mercedes i Porsche bili się o miano rekordzisty. Dzięki AMG One, Mercedes prawdopodobnie przez długo się nim nacieszy.

Nurburgring to nazwa, którą kojarzy każdy fan motoryzacji. Dzięki temu, sprawa rekordu przejazdu Północnej Pętli tego toru jest dla producentów bardzo prestiżowa. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ auto, które pobije rekord, jest na ustach wszystkich przez długi czas. Choć w ostatnich latach konkurencja była naprawdę zacięta, o rekord biły się trzy marki. Lamborghini, Porsche i Mercedes. Teraz to właśnie ta ostatnia marka pokazała, do czego są zdolne jej auta. Konkretnie chodzi o model AMG One, który ustalił rekordowy przejazd na poziomie 6:35.183 minuty. Oznacza to poprawę o niemal 8 sekund.

Mercedes-AMG One pobił rekord Nurburgringu - konkurencja w tyle

Oczywiście, czas dotyczy nowej oficjalnej metody pomiaru. Oznacza to, że Mercedes-AMG One pokonał w tym czasie odcinek 20,832 kilometra. W przypadku poprzedniej metody pomiaru czasu, czas Mercedesa to 6:30 minuty. Choć Mercedes od długiego czasu szykował się do pobicia rekordu, miał tak naprawdę tylko godzinę w czasie okienka pogodowego, aby tego dokonać. Za kierownicą podczas rekordowego okrążenia siedział Maro Engel. Udało mu się wykonać jedynie cztery szybkie okrążenia pomiarowe.

Mercedes-AMG One pobił rekord Nurburgringu - konkurencja w tyle

Co ważne, auto pozostało całkowicie seryjne w czasie bicia próby. Nastawy zawieszenia zostały dostosowane pod Nurburgring, jednak może tego dokonać każdy posiadacz auta. Mercedes-AMG One rozwija moc 1063 koni. Wszystko dzięki jednostce V6 pochodzącej z Formuły 1. Ponadto, hipersamochód posiada cztery jednostki elektryczne. Prędkość maksymalna wynosi aż 352 kilometry na godzinę. Wszystko to sprawia, że po wielu latach oczekiwania, Mercedes w końcu stworzył kompletny samochód wyścigowy. Niestety, trafi on do niewielu szczęśliwców, którym udało się zakupić model.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *