Mercedes-AMG GT Black Series to dla was za mało? Nowa odsłona zatytułowana Track Series z pewnością powinna was przekonać!

Mercedes-AMG GT Black Series to niezwykle potężna maszyna, która była przez półtora roku najmocniejszym modelem oferowanym przez markę Mercedes. Najmocniejsza odmiana tego auta, oferująca moc rzędu 720 koni mechanicznych kosztowała aż 1,750 miliona złotych. Wspomniana wyżej moc dostarczana jest przez silnik V8, który jest najmocniejszą seryjną jednostką kiedykolwiek wyprodukowaną przez niemieckiego producenta. Oczywiście samochód ten znakomicie nadawał się na wypady na tor, lecz równie dobrze radził sobie na drogach publicznych. Nowe wcielenie tego auta, czyli Mercedes-AMG GT Track Series, jest wersją, jak sama nazwa wskazuje, całkowicie ukierunkowaną na doznania torowe.

Moment wydania Track Series nie jest oczywiście przypadkowy – zbiega się on z 55. rocznicą powstania AMG. To oczywiście wyjaśnia, dlaczego stworzonych zostanie zaledwie 55 sztuk tego torowego potwora. No właśnie, w czym Track Series będzie lepsze od Black Series?

Mercedes-AMG GT Track Series

Przede wszystkim w GT Track Series możemy zauważyć niewielki wzrost mocy – z 720 na 724 konie mechaniczne. O wiele większy skok możemy za to zaobserwować w przypadku niutonometrów. Maksymalny moment obrotowy wzrośnie bowiem z 800 na aż 850 Nm. Wszystko to będzie obsługiwane przez siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Bardzo wiele zmieni się natomiast w kwestiach aerodynamicznych. Włókno węglowe zostało umieszczone praktycznie wszędzie, gdzie tylko się da – spojlery, zderzaki, dach czy progi. Pozwoliło to na odchudzenie auta o niemal 200 kilogramów w porównaniu do Black Series (1400 kg vs 1588 kg). Dodatkowo przemodelowano zawieszenie, które będzie można regulować w czterech płaszczyznach. Ma to pozwolić na idealne zestrojenie auta z torem, co dla maniaków motorsportu będzie z pewnością nie lada gratką. Specjalnie z myślą o sportach motorowych dodano klatkę bezpieczeństwa, która spełnia wszystkie wymagania FIA. Klienci mogą dokupić dodatkowo klatkę dla pasażera, system wentylacji kasku czy system umożliwiający zamontowanie zbiornika z napojem.

Pierwsze egzemplarze Mercedes-AMG GT Track Series mają trafić do nowych właścicieli już w drugim kwartale tego roku. Minimalna cena jeszcze przed opodatkowaniem wynosi 369 tysięcy Euro, czyli ponad 1,7 miliona złotych. Oczywiście do tej ceny należy doliczyć wspomniane podatki oraz ewentualne rozszerzenia wyposażenia.

Mercedes-AMG GT Track Series

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *