Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ceny klasyków potrafią rosnąć w tempie zawrotnym, ale gdy mówimy o takich unikatach jak Mercedes 560 SEC AMG 6.0 Widebody to nie ma górnej granicy. Sprzeda się za tyle ile ktoś będzie w stanie za niego dać i milion złoty wygląda jak dobra promocja

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Mercedes 560 SEC AMG 6.0 Widebody. To limitowana wersja Mercedesa 560 SEC, która powstała w zaledwie 50 egzemplarzach. W tamtym czasie AMG uchodziło za niezależnego tunera marki, a każdy samochód, który tworzyli, był wyjątkowy. Zmiany zaszły nie tylko na tle wizualnym, ale AMG zadbało również o aspekty mechaniczne. Mieć taki samochód w kolekcji to niesamowite szczęście, bo to auto już w momencie wyjechania od AMG było drogie, ale dzisiaj ceny są zawrotne. Jeśli przejrzymy sprzedaż tego modelu na rynku wtórnym w ostatnich latach, a wiele egzemplarzy nie zmieniło właściciela od wielu wielu lat, to ceny z roku na rok szybują w górę. Nic dziwnego, to jeden z najbardziej pożądanych modeli, który utrzymuje klimat swojej epoki.

Mercedes 560 SEC AMG 6.0 Widebody

Egzemplarz, który trafił na rynek wtórny za pośrednictwem Holenderskiego serwisu Auto Leitner, pochodzi z 1989 roku. Przebieg Mercedesa to 34 000 kilometrów. Aktualny kolor samochodu do czarny metalik (199 Blauwzwart metallic) i trzeba przyznać, że wygląda na bardzo zadbany egzemplarz. Pod maską jest oczywiście silnik 6.0 V8 o mocy 385 KM. Pozwalał on osiągnąć setkę w czasie poniżej 6 sekund, co w tamtych latach stanowiło ogromne osiągnięcie. Zresztą do dziś taki wynik jest poza zasięgiem wielu samochodów z tego segmentu, ale za to V8 o pojemności 6-ciu litrów w nich nie znajdziemy. Prędkość maksymalna została określona na poziom 285 km/h.

Pełną listę wyposażenia znajdziecie w ogłoszeniu, ale wśród tych najważniejszych można znaleźć między innymi 17-calowe felgi o 3-ramiennym wzorze., sportowe siedzenia Recaro z elektrycznym podparciem lędźwi czy kierownica AMG. Co ciekawe, auto ma lakier oryginalny, nie odnowiony po latach. Naprawdę musiał ktoś o niego dbać, że udało się przez 31 lat uchronić samochód przed szkodliwym działaniem otoczenia. Wygląda na to, że pakiet AMG zawiera wszystkie możliwe opcje z wyposażenia wnętrza, więc tym bardziej jest to ciekawa oferta. Cena za to cudo to zaledwie 225 000 Euro, co przy obecnym kursie daje ponad 1 000 000 zł + podatki. Jacyś chętni?

Mercedes 560 SEC AMG 6.0 Widebody

Foto. Auto Leitner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *