Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat i teraz musimy działać wspólnie by z nią walczyć, dlatego FCA chce produkować milion masek miesięcznie.

Obecna sytuacja wystawiła na próbę cały świat. Musimy zjednoczyć się by pokonać koronawirusa i przestawić wszelkie dostępne środki na działania zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się wirusa. Dlatego też wielu producentów samochodów decyduje się na przestawienie produkcji na produkcję maseczek. Nie jest to na pewno łatwe, bo zrobienie samochodu nieco różni się od zrobienia maseczki, która chroni nasz układ oddechowy, ale jak widać można tego dokonać. Koncern FCA podjął decyzję, że będzie wstanie wyprodukować milion sztuk miesięcznie. To bardzo dużo, ale na razie sprawa dotyczy Ameryki Północnej. Początkowa dystrybucja ma się odbywać w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Nie wiadomo czy zasięg akcji zostanie zwiększony do skali ogólnoświatowej czy też nie.

FCA

Maseczki zostaną przekazane osobą, które bezpośrednio walczą z pandemią, czyli lekarzom, strażakom, policjantom i wszystkim pracownikom placówek medycznych. W tym celu FCA podejmie współpracę z lokalnymi władzami, aby dobrze rozdysponować swoje produkty i przekazać je w miejsca, w których są one najbardziej potrzebne. Maseczki zostaną przekazane za darmo we wskazane miejsca, a wszelkie koszty pokryje koncern FCA. Jednak do takiej akcji trzeba się przygotować i już w tym tygodniu ruszają prace nad przystosowaniem linii produkcyjnej do wytwarzania takiej ilości maseczek, bo milion sztuk miesięcznie to produkcja na poziomie 34 000 sztuk dziennie, więc nie byle co.

„Ochrona naszych ratowników i pracowników służby zdrowia nigdy nie była ważniejsza. Oprócz wsparcia, które udzielamy w celu zwiększenia produkcji wentylatorów, zebraliśmy kontakty w całym sektorze opieki zdrowotnej i stało się jasne, że istnieje pilna i krytyczna potrzeba produkcji masek na twarz. Zebraliśmy zasoby Grupy FCA, aby od razu skoncentrować się na zainstalowaniu zdolności produkcyjnych do produkcji masek i wsparciu najbardziej potrzebujących na pierwszej linii walki z pandemią.” 

powiedział Mike Manley, dyrektor generalny FCA  
FCA

W tym tygodniu mają zostać przekazane dalsze informacje odnośnie działań w celu walki z koronawirusem przez koncern FCA. Niewykluczone, że produkcja maseczek i ich dystrybucja rozciągną się na cały świat, jednak taka decyzja jeszcze nie zapadła. Jak podaje FCA, firma zatrudnia prawie 200 000 na całym świecie, więc rozszerzenie produkcji na glob dałoby zapewne wynik nie 1 000 000 sztuk maseczek miesięcznie, ale kilkukrotność tej liczby. Nie jest to jedyny producent, który angażuje się w walkę z pandemią, bo wcześniej Tesla zapowiedziała produkcję respiratorów, podobnie jak Aston Martin, Rolls-Royce, Ford, Honda i JCB w Wielkiej Brytanii.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *