Jeden z najbardziej kultowych roadsterów lat 90., Mazda MX-5 będzie możliwy do odrestaurowania w Europie. Program Mazdy działa już w Japonii i USA.

W 2017 roku Mazda ruszyła z programem umożliwiającym entuzjastom absolutnego klasyka odrestaurowanie ich samochodu przy użyciu wyprodukowanych przez Mazdę części, pomimo kiepskiego startu projekt okazał się sukcesem i już rok temu rozpoczęto działanie w Ameryce Północnej. Tam mimo ogromnych kosztów, które przekraczały zakup najnowszej generacji modelu, marka z kraju kwitnącej wiśni również była zadowolona z wyników. Z tego powodu program oficjalnych części restauracji zadebiutuje na rynku Europejskim.

Mazda wraz ze sprzedawcami oraz fan klubami modelu MX-5 przygotowała listę najważniejszych komponentów, których brak mógł doskwierać największym zapaleńcom chcącym zachować swoją Mazdę w jak najbliższym do oryginału stanie. Do dyspozycji właścicieli będzie 117 części do modeli z kierownicą po lewej stronie oraz 156 elementów do tych z kierownicą umieszczoną po prawej. Lista części dostępnych w autoryzowanych punktach serwisowych zawiera między innymi specjalnie zaprojektowany soft top, wykonany przy użyciu tego samego materiału w tylnej szybie, co w oryginalnym modelu. Wedle producenta wszystkie elementy ma cechować połączenie najnowszych metod i najlepszych materiałów oraz wygląd i odczucia, jak przy częściach sprzed kilkunastu lat.

Mazda MX-5

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaoferować oryginalne części przez nasze autoryzowane punkty warsztatowe. Dzięki temu wszyscy klienci będą mogli nadal cieszyć się z MX-5, które jest w stu procentach Mazdą. Najwcześniejsze modele stają się klasykami i świetnie widzieć, że wiele z nich wciąż jeździ po drogach i przynosi satysfakcję kierowcom. Nieważne czy będzie to pełne odnowienie, czy zwykłe wymagane naprawy, dostęp do dobrych części pozwoli tym samochodom przynosić frajdę przez wiele lat.

Steve Rose, menedżer ds. części i akcesoriów w brytyjskim oddziale Mazdy.

Do wyboru będą także zaprojektowane przez Enkei Wheels aluminiowe felgi. Mają one design jak w oryginale, lecz dzięki zastosowaniu współczesnych metod będą lżejsze i bardziej wytrzymałe. Wśród innych usług znajduje się także: wymiana elementów nadwozia, naprawa ubytków blacharskich, malowanie przy użyciu lakieru z oficjalnej palety barw, wymiana silnika i skrzyni biegów, hamulców, odnowa wnętrza oraz remont zawieszenia. Jak widać zakres prac jest niezwykle szeroki i każdy posiadacz pierwszej generacji najbardziej popularnego roadstera w historii motoryzacji będzie mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie czy interesuje go pełne odrestaurowanie pojazdu, czy też jedynie wymiana elementów nadszarpniętych przez ząb czasu i eksploatację.

Mazda MX-5

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *