Maserati MC20 jest jednym z najciekawszych włoskich supersamochodów dostępnych obecnie na rynku. Poprawki od firm z zewnątrz mogą je jednak jeszcze bardziej upiększyć.

Obok Maserati MC20 naprawdę trudno jest przejść obojętnie. Ten samochód jest swoistym symbolem powrotu włoskiej marki na doskonale znane przez jej fanów tory – czyli do tworzenia eleganckich, lecz przy okazji potężnych i szybkich samochodów. Wymownie mówi o tym sama nazwa samochodu. Skrót MC20 to w rozwinięciu Maserati Corse 2020. Nie ma w tym przypadku, gdyż ten supersamochód jest symbolicznym powrotem Maserati na tory wyścigowe.

Parametry auta robią naprawdę kolosalne wrażenie, tak samo zresztą jak jego wygląd. MC20 to naprawdę piękny samochód, w szczególności, gdy patrzymy na niego na żywo. Bardzo sportowa sylwetka i niskie osadzenie łączy się tutaj z charakterystycznymi cechami stylistycznymi Maserati, co daje finalnie kapitalne połączenie niesamowitych wrażeń z jazdy oraz ikonicznej klasy aut z Modeny.

Nie oznacza to oczywiście, że tego samochodu nie da się upiększyć bardziej. Sposobów na to jest naprawdę wiele, lecz ostatnio światło dzienne ujrzał naprawdę ciekawy projekt z felgami, które wydają się wyjątkowo dobrze pasować do charakteru Maserati MC20.

Maserati MC20

Fabryczne felgi co prawda wyglądają naprawdę dobrze, lecz o gustach się nie dyskutuje. Ten konkretny model może jednak trafić w typ wielu osób. Widzimy tu model VX2 55 od marki Velos, która specjalizuje się w konstruowaniu felg do supersamochodów. Są to trzyczęściowe, kute koła, które posiadają malowanie w kolorze brązu oraz srebrną obręcz. Taki wybór felg w połączeniu ze sporymi oponami o niskim profilu oraz pięknym kolorem Blu Vittoria, nawiązującym do flagi miasta Modena, z którego wywodzi się Maserati, daje naprawdę świetne wrażenie.

W tym konkretnym egzemplarzu przeprowadzono na dodatek kilka drobnych usprawnień wizualnych. Nie wpływają one jednak aż tak mocno na efekt końcowy, co wspomniane felgi. Ot, lakier został pokryty folią ochronną, a wszystkie czarne elementy nadwozia zostały dodatkowo podkreślone. Są to jednak szczegóły, które świetnie podkreślają genialny wygląd tego auta!

Maserati MC20

Foto. RDB LA Auto Center

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *