Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki, Led Zeppelin, stworzył we współpracy ze słynną marką resoraków pięć modeli w skali 1:64 nawiązujących do historii zespołu.

Naprawdę ciężko nie znać zespołu Led Zeppelin – działająca w latach 1968-1980 formacja wytyczała nowe szlaki rocka i bluesa. Ich utwory notowane są w czołówkach wszystkich rankingów przebojów wszech czasów, a ,,Stairway to Heaven” to jeden z największych klasyków w historii muzyki. Na czterdziestolecie zakończenia działalności twórczej, byli członkowie zespołu zdecydowali się zaoferować swoim fanom pewną kolekcjonerską gratkę.

Marka Hot Wheels udostępniła pięć licencjonowanych modeli aut, reprezentujących różne etapy działalności Ledów. Pierwszy z nich to ,,Haulin’ Gas”, czyli czarno-srebrny bus nawiązujący do katastrofy sterowca Hildenberg, którego zdjęcie zdobi okładkę debiutanckiego albumu bandu wydanego 12 stycznia 1969 roku.

Następny jest ,,Super Van”, który utrzymany jest w stylistyce okładki drugiego albumu. Z tyłu busa możemy ujrzeć napis przedstawiający pseudonim brytyjskiej formacji, czyli ,,The Brown Bomber”. Dodatkowo zamiast typowej rejestracji mamy tabliczkę ,,LOTALUV”, co jest rzecz jasna nawiązaniem do największego przeboju z tej płyty – ,,Whole Lotta Love”.

Trzecim pojazdem jest ,,Combat Medic”, który został ozdobiony abstrakcyjną okładką trzeciego krążka Led Zeppelin. Jest to jeden z najbardziej znanych symboli zespołu.

Numer cztery to ,,67 Austin Mini Van”. Na boku busa możemy znaleźć symbole umieszczone wewnątrz okładki – ikony stworzone przez każdego członka zespołu. Odwzorowano też zdjęcie miasta z okładki.

Ostatni van nawiązuje… nie do ostatniego albumu Led’ów, a do tournée po Ameryce Północnej w 1975 roku. Na baku możemy znaleźć wypisane wszystkie miasta odwiedzone przez zespół, a karoserię zdobi ogromna amerykańska flaga. Wszystko to uzupełnia logo singla ,,Swan Song”. Linia wypuszczonych przez Mattela pojazdów nazywa się ,,Mix 1”, co może oznaczać, że w przyszłości może pojawić się więcej modeli opierających się na twórczości zespołu. Led Zeppelin jest trzecią ekipą, na cześć której marka Hot Wheels wypuszcza własną kolekcję resoraków – wcześniej tego zaszczytu dostąpili The Beatles oraz The Grateful Dead.

Foto. Ultimate Classic Rock

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *