Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Koreańska limuzyna jest niedoceniana w Europie i ciężko przebić się marce Genesis, należącej do Hyundai, na rynku wśród Mercedesów oraz BMW czy Audi

Zdaje się, że Hyundai ostatnio nieco przystopował z nowymi modelami, bo czekamy teraz na nowy model Tucson, który zadebiutuje nie wcześniej jak w 2021 roku, a producent cały czas rozwija auta wodorowe, więc również dopiero zobaczymy nowe modele. Choć pojawiły się ostatnio informacje, że Hyundai chce konkurować z Porsche i ich modelem 718 to po drugiej stronie tego świata, czyli wśród samochodów eksluzywnych dzieje się całkiem sporo, bo już wkrótce pojawią się nowe, odświeżone modele. Genesis G90 został już pokazany i auto dało początek odświeżonej stylistyce marki, a w najbliższym czasie zobaczymy GV80 oraz G80. Pozostaje chwilowo bez zmian model G70, czyli najmniejsza i najbardziej sportowa z luksusowych limuzyn producneta. Jednak graficy nie mogli odpuścić i musieli przygotować rendery jak auto może wyglądać po liftingu.

Premiera modelu G70 odbyła się 2 lata temu, więc auto jest stosunkowo młode i śmiało można poczekać z liftingiem, ale producent i tak wkrótce pokaże nową wersję, aby gaja modelowa była spójna. Rebdery przedstawiające jak auto może wyglądać przydziało KKS Studio. Musimy szczerze przyznać, że nawiązanie do typowego G90 wyszło mniejszemu modelowi na dobre i szkoda, że nie zobaczymy tego auta w Europie na większą skalę, bo BMW ze swoją serią 3 miałoby czego się obawiać. Największą zaletą tego auta jest fakt, że pod maską ma silnik 3.3 V6, dokładnie taki sam jak w KIA Stinger, a do tego w bazowej weraji kosztuje trochę ponad 100 tysięcy złotych. Zatem bardzo dobra propozycja dla niemieckiej konkurencji, a do tego jest znacznie tańsza, lecz wyniki sprzedażowe KIA Stinger GT nie zwiastują niczego dobrego dla sedanów z Korei w Europie.

Odświeżony model najprawdopodobniej zostanie pokazany pod koniec tego roku jako model na 2021 rok. Miejmy nadzieję, że producent stworzy dokładnie taką wersję jak przedstawiają to rendery, bo zapowiada się bardzo udana wizualnie konstrukcja. Oby w Stanach Zjednoczonych zwiększyła się sprzedaż tego modelu, bo to właśnie w tym rynku pokładane są największe nadzieje. Genesis jako młoda marka korzystająca ze wsparcia Hyundai’a (istnieje od 2016 roku) i tak osiągnęła bardzo dużo, bo obecnie w ofercie są 3 limuzyny, a pierwszy SUV wejdzie do oferty w najbliższych miesiącach pod nazwą GV80. Niewykluczone, że zobaczymy jeszcze GV70 i GV90, czyli odpowiedniki BMW X3 oraz X7.

Foto. KKS Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *