Redaktor | Fotograf

Lamborghini Huracan Tecnica to odmiana modelu, która wypełnia lukę pomiędzy standardowym Evo a wyczynowym STO. Trzeba przyznać, że auto samo w sobie robi wrażenie. Niektórym to jednak nie wystarcza i właśnie dla takich osób ofertę przygotował Novitec. Pakiet tuningowy do Huracana Tecnica opiera się na obniżonym zawieszeniu i zmodyfikowanym bodykicie.

Lamborghini pokazuje, że ostatnie lata życia modelu Huracan wcale nie muszą być nudne. W ostatnich latach na rynek trafiły takie odmiany jak Evo czy STO, które są odpowiednio standardową i torową odmianą. Aby pogodzić ze sobą te światy, Lamborghini przygotowało także odmianę Tecnica. Otrzymała ona bogatszy pakiet aerodynamiczny, a także kilka zmian technicznych. Jednak jeśli komuś to nie wystarczy, a nie chce kierować swoich oczu w stronę bezkompromisowego STO, może wybrać się do firmy tuningowej Novitec.

Lamborghini Huracan Tecnica po tuningu firmy Novitec

Tuner przygotował pakiet, który jest przede wszystkim stylistyczny. Zawiera on wiele ważnych elementów aerodynamicznych. Z przodu pojawił się większy splitter, a także dodatkowe elementy kierujące powietrze na maskę. Największą różnicę względem seryjnego Huracana Tecnica robi jednak zawieszenie. Novitec zastosował sprężyny obniżające auto o 35 milimetrów. Zawieszenie powstało we współpracy z firmą KW i pozwala na wybranie twardości. Całość robi niesamowite wrażenie, jednak na pierwszy rzut oka ciężko poznać, że w aucie zaszły większe zmiany.

Lamborghini Huracan Tecnica po tuningu firmy Novitec

Novitec zdecydował się nie wprowadzać zmian technicznych względem standardowego Huracana Tecnica. W związku z tym auto wciąż oferuje 640 koni mechanicznych, które trafiają na tylną oś. Novitec oferuje jedynie modyfikację układu wydechowego, który sprawia, że auto brzmi znacznie lepiej. Tuner oferuje również wiele możliwości modyfikacji wnętrza samochodu. Wszystko jest robione pod konkretne potrzeby klienta, dzięki czemu może on dowolnie skonfigurować środek Huracana. Niestety, Novitec nie zdradza ceny całego pakietu, jednak prawdopodobnie nie będzie tanio. Podobnie jest z osiągami, które już seryjnie robią wrażenie. Te raczej nie zmieniły się znacząco, zwłaszcza że tuner nie modyfikował mocy samochodu.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *