Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zbliża się wiosna, więc nadchodzi również czas, w którym dobrze jest zadbać o swój samochód, a w tym może pomóc tzw. krwawa felga, która nie tylko skutecznie czyści, ale również spektakularnie wygląda.

Wszyscy chcielibyśmy, aby nasze auto dobrze wyglądało – w końcu to nasza wizytówka na drodze. Jednak jeśli przypatrzymy się na otaczające nas samochody, to można dostrzec, że większość z nich ma jeden problem – znacznie bardziej zanieczyszczone przednie felgi od tylnych. Wynika to z tego, że metaliczny pył z klocków hamulcowych rozgrzanych podczas hamowania osadza się na felgach i powoduje spore zanieczyszczenie, a do tego wahania temperatur podczas jazdy samochodem utwardzają zbierający się brud. W efekcie nasze felgi stają się czarne, nie wyglądają atrakcyjnie, a jeśli faktycznie nie wyczyścimy ich przez kilka miesięcy, to później jedynym ratunkiem dla nich będą silne preparaty na bazie kwasu. Jak dbać o felgi? Tutaj pojawia się krwawa felga, czyli płyn, który wygląda naprawdę spektakularnie, a do tego czyści skutecznie felgi.

Krwawa felga od Tenzi Detailer

Charakterystyczny dla tego produktu jest różowo-czerwony kolor, który nasila się wraz z czasem działania “krwawej felgi”. Jednak warto zaznaczyć, że sam płyn jest bezbarwny i dopiero podczas działania zmienia kolor. Po zaaplikowaniu czekamy od 2 do 5 minut, płyn zaczyna działać i później możemy zmyć środek przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Tutaj ważne, neutralne pH7 jest bezpieczne dla chromów, szkła i powierzchni lakierowanych, dlatego można spokojnie używać preparatu. Krwawa felga od Tenzi Detailer nie wymaga specjalnej aplikacji, można wykorzystać dołączony do butelki spryskiwacz, jednak jeśli pokusimy się o użycie pędzelka, to zmniejszymy zużycie preparatu i jednocześnie pozwoli to nam na dotarcie nawet w najtrudniejsze miejsca, co przełoży się pozytywnie na skuteczność działania.

Krwawa felga od Tenzi Detailer

Warto pamiętać, że tego typu środków nie można nakładać na rozgrzane powierzchnie i należy tego unikać. Jeśli przyjechaliście samochodem z jakiejś dłuższej trasy i faktycznie hamulce są rozgrzane, to warto odczekać kilka minut do momentu ich schłodzenia. Zaletą krwawej felgi jest to, że wygląda naprawdę ciekawie. To jeden z tych preparatów, który nie tylko dobrze działa, ale również dobrze wygląda, co jest jego niewątpliwą zaletą. Krwawiąca felga, to oznaka prawidłowego usuwania zanieczyszczeń, więc im więcej “krwi” tym lepiej.

Krwawa felga od Tenzi Detailer

Jeśli chcecie nieco odświeżyć wygląd swojego samochodu, a jest ku temu doskonała okazja tej wiosny, to możecie skorzystać z krwawej felgi i przy okazji nacieszyć oko procesem czyszczenia. Aplikacja jest prosta, koszt niewielki, a skuteczność 100%, więc warto rozważyć zakup takiego preparatu. Przy okazji może skusicie się na inne preparaty specjalistyczne i zafundujecie małe SPA dla swojego samochodu? W końcu auto też człowiek, wykąpać się musi. 😛

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *