Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu – ten podstawowy środek transportu gwarantuje pełen komfort i swobodę. Naturalnie więc pragniemy wyposażyć się w pojazd spełniający wszystkie nasze wymagania i oczekiwania. Dlatego też to właśnie kredyt samochodowy cieszy się coraz większą popularnością. Czym on się charakteryzuje? Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Nie czekaj i sprawdź już teraz!

  1. Kredyt samochodowy – podstawowe informacje.
  2. Przygotowania do kredytu samochodowego.
  3. Ranking kredytów samochodowych.

Kupno wysokiej jakości pojazdu wiąże się z koniecznością posiadania niemałej gotówki. Lecz zwłaszcza w obecnych czasach, gdy spotykamy się ze stale rosnącymi cenami produktów codziennego użytku, niezwykle trudno jest odłożyć kwotę na wymarzone auto. Warto jednak pamiętać, że w takich chwilach kredyt na samochód okaże się idealnym wyjściem z sytuacji…

Kredyt na własne cztery kółka – jak wybrać odpowiedni?

Kredyt samochodowy – podstawowe informacje

Pośród konsumentów nieustannie pojawia się szereg pytań dotyczących kredytu samochodowego. Zastanawiają się, czym on dokładnie jest, jakie przedstawia warunki i czy jest korzystniejszy od kredytu gotówkowego. Otóż, co istotne, jak sama nazwa wskazuje, kredyty samochodowe mogą zostać przeznaczone tylko i wyłącznie na jeden cel: kupno nowego bądź używanego pojazdu (musi posiadać ważny dowód rejestracyjny), także motocyklu.

Szybko przekonamy się, że kredyt na samochód, identycznie jak kredyt gotówkowy, nie wymaga od nas wkładu własnego. Jeśli jednak takowy posiadamy, otrzymamy nieco lepsze warunki. Zakup auta może być całkowicie sfinansowany przez bank, a raty rozłożone na okres do 10 lat. Ponadto nie zapominajmy, że już podczas sporządzania umowy kredytowej zobowiązani jesteśmy podać dokładne dane samochodu, w tym: jego model i markę, rok produkcji, rodzaj paliwa, a nawet numer nadwozia.

Przygotowania do kredytu samochodowego

Z kredytem samochodowym naturalnie wiążą się liczne wymagania stawiane przez kredytodawcę. W dużej mierze są one zbliżone do innych usług bankowych, lecz i tutaj jest kilka wyjątków. Tak więc kredytobiorca musi być osobą pełnoletnią, posiadającą ważny dokument tożsamości, konto w polskim banku, ale także odpowiednią zdolność kredytową. Składają się na nią między innymi: wysokość dochodów, historia kredytowa oraz rodzaj zatrudnienia. Co więcej, bank może narzucić wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC do obowiązkowego OC. Wszystko to bezpośrednio przekłada się na warunki kredytu, ale też samą decyzję o jego udzieleniu. Dla przykładu, jeśli mieliśmy problem z terminową spłatą innych zobowiązań finansowych, bank prawdopodobnie odmówi przyznania nam kredytu.

Kredyt na własne cztery kółka – jak wybrać odpowiedni?

Ranking kredytów samochodowych

Jak więc znaleźć kredyt samochodowy najkorzystniejszy na rynku, który szybko pomoże dokonać nierzadko pilnego zakupu? Należy mieć świadomość, że ofert kredytowych jest bardzo wiele. Na dogłębną ich analizę musielibyśmy przeznaczyć niemało czasu, na co często po prostu nie możemy sobie pozwolić. Dlatego warto kierować się ku renomowanym rankingom kredytów samochodowych, czego idealnym przykładem jest tani kredyt samochodowy na http://kredytna4kolka.pl. W miejscu tym zebrano i porównano między sobą aktualne oferty, biorąc pod uwagę, ile wynosi: rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), oprocentowanie kredytu, prowizja, wysokość raty, jak i całkowita kwota kredytu. Ponadto jakościowy ranking przekieruje do strony banku, gdzie złożymy wniosek i załatwimy wszystkie niezbędne formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *