Koenigsegg w swoim sylwestrowym poście podpowiedział nam, że w 2022 roku może ujawnić swój nowy samochód.

Nowy Rok to dla wielu idealny pretekst do wprowadzenia w swoim życiu zmian. “Nowy rok, nowy ja” i tak dalej. To także perfekcyjny moment na rozpoczęcie nowych projektów lub ujawnienie tych, które już były w przygotowaniu. Najwyraźniej z takiego założenia wyszedł Koenigsegg. Ceniony szwedzki producent w swoim poście, który został opublikowany w mediach społecznościowych sylwestrowego wieczoru, ujawnił tajemniczo wyglądające zdjęcie z podpisem, który sugeruje pojawienie się nowego modelu tej marki w nowym już roku 2022.

Drogi 2022, oto nasze postanowienie noworoczne – większa wydajność dzięki mądrej inżynierii i optymalnemu designowi” – możemy przeczytać w poście, który wprowadził w zakłopotanie wielu fanów tej wyjątkowej marki. Nic dziwnego, bowiem w poście załączono również intrygującą fotografię, która wzbudziła naprawdę sporą dyskusję.

Internauci niemal od razu rozpoczęli sprawdzanie, czy aby na pewno nie jest to po prostu tajemnicze zdjęcie któregoś z obecnych modeli, co mogłoby sugerować na przykład wersję specjalną. Okazało się jednak, że sylwetka nie jest podobna ani do Agery, ani do Regery, o Jesko czy Gemerze nie mówiąc. Niektórzy jednak zauważyli, iż widać tu kilka nawiązań do modelu CC, choć i tak jest to lekko naciągana teza. Sylwetka zresztą naprawdę mocno podzieliła fanów – jedni są ją zachwyceni i bardzo liczą na to, by tak wyglądał nowy samochód Szwedów, inni zaś zarzucają im podążanie śladem innych firm, między innymi McLarena.

Na razie wszystkie te dyskusje oraz mini-śledztwa są tylko ciekawostkami, gdyż nikt nie ma tak naprawdę pojęcia, czy ten post rzeczywiście jest zapowiedzią nowego modelu. Mając jednak na uwadze fakt, że w skali całej marki auto prezentuje się wyjątkowo, a także z uwagi na podpis, możemy ze sporą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że w tym roku ujrzymy nową maszynę od marki Koenigsegg. Na jakiekolwiek wiadomości będziemy jednak zapewne musieli poczekać dobre kilka miesięcy.

Koenigsegg
Koenigsegg Jesko

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *