Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Już w najbliższy czwartek o godzinie 12:30 poznamy oficjalnie nową KIA Sorento czwartej generacji w pełnej odsłonie wraz ze wszystkimi szczegółami

Zakładano pokazać czwartą generację KIA Sorento na targach motoryzacyjnych w Genewie, ale z powodu koronawirusa, trzeba było event odwołać, a premierę zorganizować w nieco inny sposób. Długo nic się na ten temat nie pojawiało, ale dzisiaj KIA poinformowała, że prezentacja odbędzie się 19 marca o godzinie 12:30. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć między innymi na naszej stronie internetowej o wskazanej wyżej godzinie. Zatem to doskonały czas, aby podsumować wszystkie informacje, jakie znamy do tej pory o nowej generacji modelu Sorento zarówno z kanałów oficjalnych jak i tych nieoficjalnych na bazie przecieków z różnych źródeł.

Pod maską znajduje się zespół napędowy o nazwie “Smartstream”. Dla wariantu benzynowego jest to połączenie silnika 1.6 T-GDI z układem elektrycznym o mocy 60 KM wyposażonym w zestaw baterii o pojemności 1,49 kWh. Łącznie otrzymamy 230 KM i 350 Nm. Moc będzie trafiała za pośrednictwem 8-biegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej na wszystkie cztery koła. Przewidziano jeszcze wariant napędzany Dieslem i będzie to również technologia “Smartstream”, w skład której wejdzie silnik o pojemności 2.2 litra, a łączna moc tej jednostki ma być na poziomie 200 KM i 440 Nm. Poza Europą KIA zaoferuje jeszcze jeden wariant benzynowy i będzie to silnik o pojemności 2.5 litra, który wygeneruje 280 KM i 420 Nm. Niewykluczone, że nieco później w ofercie pojawi się typowa hybryda Plug-In, która uzupełni gamę jednostek napędowych.

Wizualnie samochód może ocenić każdy sam, bo zdjęcia prasowe są już dostępne w sieci od jakiegoś czasu. Warto dodać jednak, że auto opiera się na architekturze N3, czyli dokładnie tej samej co zaprezentowany w zeszłym roku model Sonata od marki Hyundai. Rozstaw osi zwiększono o 35 mm (teraz ma 2815 mm), co ma zapewnić większą stabilność zarówno na drodze jak i w terenie. Jak podaje KIA, będzie to “jeden z najbardziej wszechstronnych i przestronnych trzyrzędowych SUV-ów na drodze”. Tak, KIA Sorento będzie miała trzeci rząd siedzeń, najprawdopodobniej jako opcja, bo nie każdy korzysta z takiej możliwości, a jednocześnie powinna zapewnić sporych rozmiarów przestrzeń bagażową. Auto ma również krótsze zwisy, a całościowo wydłużyło się aż o 10 mm.

Transmisję na żywo z premiery będziecie mogli zobaczyć na naszej stronie internetowej. Klikając w link (TUTAJ) zostaniecie przekierowani do odpowiedniej strony, gdzie będzie dostępna transmisja 19 marca o godzinie 12:30. Jeśli nie chcecie przegapić premiery to wystarczy kliknąć dzwoneczek w lewym dolnym rogu i wybrać opcję powiadomień. Dzięki temu, przed rozpoczęciem transmisji wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni, że zaraz rozpoczyna się wielkie wydarzenie. W obecnej sytuacji, gdy mamy #zostańwdomu ze względu na panujące zagrożenie łatwiej będzie znaleźć czas, by obejrzeć premierę nowej KIA Sorento i móc się zadowolić postępem technologicznym marki. Oprócz tego, po prezentacji będzie można zadać pytania twórcom samochodu, a 60 najlepszych pytań zostanie nagrodzonych sześciomiesięcznym drukiem i cyfrową subskrypcją magazynu TIME!

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *