Jak sugerują najnowsze doniesienia nowa Elantra w najmocniejszej odmianie trafi do sprzedaż jeszcze w tym roku. Pomimo internetowego debiutu w zeszłym miesiącu, koreański producent podjął decyzje o premierze modelu Elantra N na NY Show w połowie sierpnia.

Tego samego dnia, w którym do sieci trafiły zdjęcia nowej odsłony modelu Elantra N, Hyundai podjął decyzje o internetowym debiucie auta z przedstawieniem szczegółów dotyczących danych technicznych. Wiemy, że pod maskę sedana trafi znany z innego sportowego modelu firmy silnik czterocylindrowy o pojemności 2 litrów i mocy 275 koni mechanicznych. Przed oficjalnym otwarciem zamówień producent postanawia pokazać auto światu na corocznych targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Jak wiemy, na rynku europejskim model ten nie będzie dostępny. Przynajmniej na razie, bo Hyundai nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie. Południowokoreański producent potwierdził debiut, który odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 12:45.

Hyundai Elantra N zadebiutuje oficjalnie 19 sierpnia

Niestety informacje na temat dostaw oraz cen produktu nie są nam jeszcze znane. Oczywiście pojawiają się w sieci różne pogłoski jednak znacznie one się od siebie różnią. Wszystko jednak wskazuje na to, że na debiut rynkowy nie będziemy musieli długo czekać biorąc pod uwagę to, że model zadebiutuje już niebawem. Trochę suchych faktów. Moc w standardzie przekazywana będzie na przednie koła za pomocą manualnej 6-stopniowej skrzyni biegów. Tak jak w nowym i30 N również i tutaj opcjonalnie będziemy mogli wyposażyć ponad 270 konną Elantrę w dwusprzęgłowa, aż osmiobiegową przekładnię. Producent obiecuje, że pierwsza „setka” na zegarach pojawi się po dokładnie 5,3 sekundach, co przy gabarytach oraz masie auta robi dobre wrażenie.

Hyundai Elantra N zadebiutuje oficjalnie 19 sierpnia

Jeśli obawiasz się, że taka moc przekazywana na przednie koła będzie przeszkodą to bądź spokojny. Koreańczycy wyposażyli Elantrę w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu czyli potocznie zwaną szperę. Solidne hamowanie mają zapewnić 360mm tarcze hamulcowe chowające się za 19 calowymi felgami. W standardzie samochód wyposażony jest w opony Michelin Pilot Sport 4S. Więcej o standardowym oraz opcjonalnym wyposażeniu Elantry N będziemy mogli dowiedzieć się już niebawem. Mamy nadzieje, że wraz z debiutem Hyundai poda cenę auta. Po cichu liczymy również, że model w takiej wersji trafi również do Europy, gdzie grono jego konkurentów jest bardzo mocno okrojone.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *