Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli jakiś samochód ma zdetronizować Passata z pozycji lidera w segmencie to może nim być tylko Hyundai Sonata Wagon, ale niestety tak się nie stanie, bo to auto do Europy nie trafi

Ofensywa modelowa marki Hyundai trwa w najlepsze i koreański producent zaskakuje nas powoli swoją odwagą. Niedawno do oferty trafił odświeżony i20 oraz i30, a także zupełnie nowa Elantra i Sonata. Ta ostatnia nie jest dostępna w Europie, nad czym mocno ubolewamy, ale to Elantra doczeka się wielu ciekawych wariantów. Ostatnio poinformowano o dołączeniu wersji N Line, a wkrótce ma się pojawić również topowa Elantra N o mocy 275 KM i 353 Nm. Jednak przyjrzyjmy się modelowi Sonata, bo to on wyznaczył nową myśli stylistyczną o nazwie „Sensuous Sportiness” dla wszystkich następnie debiutujących modeli.

Hyundai Sonata

Na dzień dzisiejszy Sonata oferowana jest jako sedan i nic nie wskazuje na to (przynajmniej ze źródeł oficjalnych), aby producent planował dołożyć jakiś rodzaj nadwozia. Jednak serwis Kolesa.ru pokusił się o zaprezentowanie światu wersji kombi (Wagon) dla tego modelu. Tutaj pojawia się pierwsze zaskoczenie, bo to auto wygląda po prostu genialnie i właśnie takiego powiewu świeżości oczekuje się w tym segmencie. Trzeba przyznać, że graficy bardzo dobrze trzymali się bazowej Sonaty i jesteśmy pewni, że wersja kombi właśnie tak by wyglądała. Widać, że gdzieś w głowie grafików było nawiązanie do shooting brake, ale takie tendencje ma również Sonata w nadwoziu typu sedan.

Hyundai Sonata

Wizualnie to auto bardzo nam się podoba i aż jesteśmy zdziwieni, że Hyundai jeszcze nie pokazał takiej wersji. Jeśli pod maskę trafiłby silnik 2.0 R4 z i30 N to otrzymujemy rywala dla przyszłego Arteona R. To już wysoki poziom i tutaj pole walki tak naprawdę zawsze pozostanie otwarte. Niestety, sprzedaż kombi i sedanów w Europie spada, a wielu producentów myśli o wycofaniu swoich obecnych produktów z rynku lub zastąpieniu ich SUV’ami. Dlatego więc szanse na to auto w Europie spadły prawie do zera. Jedyną możliwością na zobaczenie w oficjalnej sprzedaży Sonaty Wagon jest odwrócenie trendu wśród klientów. Na to się nie zapowiada, a koronawirus nie pomaga w utrzymaniu obecnej pozycji kombi i sedanów.

Foto. Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *