Hyundai i20

Jeżeli znasz historię marki Hyundai, to zapewne pamiętasz, jak poprzedni Hyundai i20 został wypuszczony na rynek w wersji N. Była to próba stworzenia małego hot-hatch’a. Zakończyła się ona niestety niepowodzeniem. Dziś możemy oglądać zdjęcia mieszczucha udającego prawdziwego hot-hatch’a.

Czym różni się N od N Line? Ta pierwsza to sportowa odmiana modeli koreańskiej marki. Tak naprawdę modelu, bo aktualnie w ofercie firmy dostępny jest jedynie i30 N. N Line to wersja wyposażenia, która dodaje nie tylko dodatkowe pozycje na liście opcji, ale również sprawia, że auto zewnątrz wygląda na bardziej agresywne. Coś jak FR w Seacie, albo RS-Line w Renault. Nie dodaje niestety do silnika dodatkowych koni mechanicznych. Hyundai zdecydował się jednak na rozpoczęcie produkcji swojego auta miejskiego w wersji N Line. Model Hyundai i20 N Line właśnie w tej odmianie możecie zobaczyć na zdjęciach.

Mimo sportowego wyglądu auta, wersja N Line łączy agresywne linie z podstawowymi silnikami. Oznacza to, że możemy mieć samochód wyglądający na naprawdę dobrego hot-hatch’a, a pod maską znajdzie się jednostka, która zdecydowanie nie jest królem dynamiki. Silniki jakie będą dostępne to benzynowe, wolnossące 1.2 o mocy 83 koni mechanicznych oraz turbodoładowane 1.0 w dwóch wariantach mocy (99 oraz 118 koni mechanicznych). Ten drugi opcjonalnie połączony może być z systemem tworzącym miękką hybrydę. Ma on na celu zmniejszyć emisję spalin oraz zużycie paliwa.

Hyundai i20

W i20 N Line zastosowano bardziej agresywny zestaw karoserii z sportowymi zderzakami przednimi oraz tylnymi. Wszystko to dopełniają specjalnie zaprojektowane 17-calowe, dwukolorowe obręcze. Auto będzie dostępne w czterech kolorach nadwozia – Phantom Black, Aurora Grey, Brass White i Polar White. Ten ostatni połączony może być z dachem w kolorze Phantom Black. Taka wersja widoczna jest na zdjęciach prasowych i trzeba przyznać, że dobrze się prezentuje.

Hyundai i20

Producent dokonał również zmian, jeśli chodzi o wnętrze auta. Doszło kilka sportowych akcentów. Kierownica z logo N, metalowe nakładki na pedały to tylko akcenty, które znajdziemy we wnętrzu. Standardowo w wersji N Line klient będzie mógł cieszyć się sportowymi fotelami. Wszystko dopełnią czerwone przeszycia deski rozdzielczej, gałki skrzyni biegów oraz foteli.

Hyundai i20

Nowa generacja i20 trafi do sprzedaży na wiosnę 2021 roku. W przyszłym roku bardzo prawdopodobna wydaje się premiera najmocniejszej odmiany i20, czyli 200-konnej wersji N. Oczekuje się, że ten hot-hatch będzie miał bardzo dużo zmian względem zwykłej wersji. Nie będą one obejmowały jedynie mechaniki, ale również aktualizacji zawieszenia, skrzyni biegów oraz hamulców.

video. Carscoop

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *