Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czasami powiększanie samochodu przynosi ze sobą pozytywne skutki wizualne, czego przykładem jest to oto Audi Q5L Sportback przeznaczone na rynek chiński

Rynek chiński rządzi się swoimi własnymi prawami. Tak naprawdę każdy szanujący się i chcący odnieść tam sukces producent, musi być przygotowany na zaprezentowanie wersji L (Long) swojego samochodu, specjalnie na potrzeby Chin. Tam po prostu ludzie lubią mieć większe nieco samochody niż standardowe auto w Europie mimo, że europejskie marki ich fascynują. Zazwyczaj różnice pomiędzy samochodami w Chinach i w Europie polegają właśnie na zwiększonym rozstawie osi. Tak też jest w przypadku Audi Q5 Sportback, a w zasadzie Q5L Sportback, które bazuje na wcześniej pokazanym Q5L. Prawda, że proste i logiczne? To teraz czas na bliższe zapoznanie z wymiarami tego kolosa.

Audi Q5L Sportback

Rozstaw osi Audi Q5L Sportback to 2908 mm, czyli dokładnie o 89 mm więcej niż w wersji europejskiej. Różnica teoretycznie nie jest kolosalna, ale zauważalna wizualnie, bo auto jest nieco bardziej rozciągnięte, co poprawia proporcje w Sportbacku. Do tego gwarantuje znacznie więcej miejsca w środku, co szczególnie docenią osoby siedzące w drugim rzędzie. Również linia dachu jest automatycznie nieco dalej, więc powinno być znacznie więcej miejsca nad głowami pasażerów. Jeśli chodzi o wymiary to mamy 4778 mm długości, 1892 mm szerokości i 1666 mm wysokości. Można śmiało powiedzieć, że zabieg powiększający dobrze służy Audi Q5 Sportback i finalnie auto staje się jeszcze bardziej użyteczne.

Audi Q5L Sportback

Pod maską nie ma wielkie rewolucji, bo na rynku chińskim zagoszczą tylko dwa silniki – 40 TFSI i 45 TFSI. Jest to odpowiednio 187 i 220 KM z 2-litrowego R4. Nic nie wiadomo na temat takich wariantów jak SQ5L czy RS Q5L, ale byłoby to bardzo ciekawe. Jak na razie nie zanosi się również na rozwój gamy silnikowej, na co duży wpływ mają normy emisji spalin. Nawet jeśli pojawiłyby się jakieś inne silniki to i tak 40 i 45 TFSI sprzedawać się będą najlepiej, bo są najbardziej użyteczne w konfiguracji z tym autem. W salonach, tych chińskich, Audi Q5L Sportback pojawi się na początku 2021 roku i to w Chinach odbywać się będzie produkcja.

Audi Q5L Sportback

Foto. materiały prasowe producenta na rynek chiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *