Po wypuszczeniu na rynek usportowionych wersji RS z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, przyszedł czas na hybrydę. Na pierwszy ogień idzie nowa generacja Skody Octavii, która ma nosić nazwę Octavia RS iV.

Premiera wersji hybrydowej ma odbyć się na początku marca podczas Geneva Motor Show. Czeski producent potwierdził informację na temat przyjaznej dla środowiska odmiany modelu Octavia spod logotypu Rally Sport. Jak zapowiedział producent, połączenie gorącego “RS” z oszczędnym dla środowiska “iV”, stworzy samochód wyczynowy, ale zarazem oszczędny, a do tego o uniwersalnym charakterze. Aktualnie nie mamy informacji na temat dokładnej specyfikacji auta, a ze zdjęcia opublikowanego przez Skodę dowiadujemy się tylko o kolorze loga “RS”. Najnowszy logotyp “RS” miał już swoją premierę w najszybszym siedmiomiejscowym SUV’ie na torze Nürburgring, czyli Kodiaqu RS. Taka ciekawostka.

Czy to oznacza, że w hybrydowej Octavii będzie silnik wysokoprężny? No nie. Uważa się, że samochód będzie wyposażony w dobrze znany już silnik benzynowy o pojemności 1,4. Łączna moc jaką zapowiada producent oscylowała by w granicach 250 koni mechanicznych. Oczywiście po połączeniu silnika spalinowego z napędem elektrycznym. “Skutkiem ubocznym” ma być wyjątkowo niskie spalanie, a osiągi będą takie same, jak nie lepsze, niż w wersji z Dieslem.

Niestety nie będzie możliwości sprzężenia całego napędu z przekładnią manualną. Producent zapowiada, że w tej wersji jedynym dostępnym wariantem skrzyni będzie automatyczne DSG. Doniesienia prasowe, mówią również o wadze pojazdu, która miałaby być większa o około 250 kilogramów w porównaniu do wersji napędzanych silnikami spalinowymi. Skoda Octavia RS iV będzie świętowała swoją premierę na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie. Podczas targów podziwiać będziemy mogli auto o nadwoziu liftback oraz kombi. Niewykluczone, że plug-in w czeskim wydaniu stanie się katalogowo najdroższą Octavia w historii.

Octavia

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *