Redaktor | Fotograf

Francuska Żandarmeria Narodowa zdecydowała się na takie zamówienie w celu modernizacji swojej floty radiowozów. Z pewnością zwiększą one możliwości pościgów policjantów, zwłaszcza na krętych odcinkach górskich, gdzie A110 czuje się najlepiej. Zamówiono 26 sztuk od Alpine, wszystkie w podstawowej wersji Pure o mocy 252 koni mechanicznych. Zastąpią wysłużone Renault Megane RS.

Każda policja na świecie chce mieć swoje flagowe modele, które nadają się nie tylko do pościgów i patroli, ale także pełnią funkcję reprezentacyjną. Jak wiadomo od dawna, najlepiej pod tym względem wypada policja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Francuzi chcą pokazać jednak, że nie odstają znacznie, a także są patriotyczni w swoich zamówieniach. W związku z tym, Francuska Żandarmeria Narodowa zamówiła 26 sztuk Alpine A110 w wersji Pure. Auta będą pięknie się prezentować na różnych pokazach, jednak jednocześnie będą piekielnie skutecznie. Zwłaszcza podczas pościgów po górskich, krętych odcinkach, a także na autostradach.

Sportowy model zastąpi hot-hatcha używanego od 2011 roku. Mowa oczywiście o Megane RS, które są już nieco wysłużone. Co ciekawe, kilka sztuk tego auta służyło także w polskiej policji. Alpine A110, które zastąpi Renault we francuskiej Żandarmerii będzie mocniejsze i dużo szybsze. Choć nieco mniej praktyczne z uwagi na swój charakter. Małe sportowe auto ma tylko dwa miejsca i symboliczne bagażniki. Za napęd odpowiada jednostka 1.8 turbo, która rozwija 252 konie mechaniczne. Za zmianę biegów odpowiada szybki i wygodny automat. Mowa oczywiście o zamówionej wersji Pure. W ofercie znajduje się także Alpine A110S, które jest mocniejsze o 40 koni, jednak znacznie droższe i niewiele szybsze.

Francuska Żandarmeria Narodowa zamówiła 26 sztuk Alpine A110

Co ciekawe, zamówienie to również piękne nawiązanie do tradycji. Żandarmeria używała już Alpine A110, jednak mowa o pierwszej generacji modelu. Po ponad 50 latach auto wraca do służby. 26 sztuk powinno dołączyć do floty radiowozów w przyszłym roku. Będą patrolować głównie autostrady i uczestniczyć w pościgach wymagających wysokiej prędkości maksymalnej.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *