Ford Pro i Ford Performance – takie połączenie może zaskakiwać. Gdy zaś dodamy do tego sugestię silnika elektrycznego i premierę na Festiwalu Prędkości, robi się jeszcze ciekawiej!

Festiwal Prędkości w brytyjskim Goodwood jest jednym z najwspanialszych wydarzeń w kalendarzu fanów czterech kółek na całym świecie. Pokazowe przejazdy najwspanialszych samochodów sportowych czy bolidów Formuły 1, wystawy, a także świetna zabawa wśród innych wielbicieli motoryzacji to główne powody, dla których co roku do miasta w południowej Anglii zjeżdżają się dziesiątki, o ile nie setki tysięcy osób. Oczywiście takiego eventu nie mogą wręcz ominąć producenci samochodów, którzy próbują zdobyć rozgłos, promując swoje modele między innymi właśnie tam. Wczoraj prawdziwą bombę informacyjną puścił Ford.

Na Twitterze Ford News Europe wczorajszego wieczoru pojawił się krótki, dość mroczny filmik. Na pierwszym planie możemy zauważyć kask, zaś w tle sylwetkę samochodu, który prawdopodobnie jest SUV-em, bądź vanem. Podpis sugeruje, iż podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, który rozpoczyna się 23 czerwca, amerykańska marka zaprezentuje „coś elektryzującego”. Cała kombinacja jest o tyle zaskakująca, iż w projekt, według tego, co przedstawia Ford, zamieszane są zarówno Ford Pro, jak i Ford Performance. Pierwsza odnoga skupiona jest na samochodach dostawczych, zaś drugi dział jest oczywiście odpowiedzialny za rozwiązania sportowe.

Ford Pro Ford Performance

To oryginalne połączenie uzupełnione jest dodatkowo wzmianką o czymś elektryzującym, co oczywiście nasuwa nam automatycznie sugestie, iż zapowiadany model będzie napędzany energią elektryczną. To samo wideo zostało również wrzucone na Twittera dzisiaj po południu przez dyrektora generalnego Forda, Jima Farleya. Może to oznaczać, iż zapowiadany projekt jest dla marki naprawdę ważny i intrygujący nawet dla zatwardziałych fanów motoryzacji, co w sumie pokazuje sam fakt, iż auto zostanie pokazane na Festiwalu Prędkości. To mówi samo za siebie.

Festiwal Prędkości w Goodwood będzie w tym roku trwał od 23 do 26 czerwca. Oczywiście perłą w koronie tego wydarzenia jest próba czasowa, odbywająca się na wąskiej nitce o długości dokładnie 1,16 mili. Oczywiście jednak dzieje się dużo więcej, a kolejny punkt do listy pod tytułem “Do zobaczenia podczas Goodwood” dorzucił nam Ford.

Foto. Materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *