Mustang od lat dominuje sprzedaż w segmencie sportowych coupe – jest liderem tej klasyfikacji od 2015 roku, dodatkowo flagowy produkt Forda okazał się być najlepiej sprzedającym się sportowym samochodem w 2019 roku

Wystarczy wyjść na ulicę, aby zauważyć, że Mustang na stałe zadomowił się w naszym krajobrazie. Nie ma drugiego równie często spotykanego auta sportowego. Ford Mustang to prawdziwy fenomen, bo jest to najtańszy nowy samochód, który oferuje silnik 5.0 V8 o mocy 450 KM. Oczywiście, jest jeszcze wersja 2.3 EcoBoost, ale skupmy się na tej najpotężniejszej, która to wzbudza najwięcej emocji. Wedle danych IHS Markit, w 2019 roku na świecie zarejestrowano 102 090 nowych Mustangów. Co więcej, sprzedaż we Francji została prawie podwojona, a w Niemczech i Polsce zanotowano 50% wzrost względem roku poprzedniego.

Mustang

“Jesteśmy dumni z rozrostu stajni Mustanga i różnych wariantów osiągów. Z Szwecji po Szanghaj coraz więcej entuzjastów motoryzacji czerpie radość z wolności jaką daje Mustang. Jesteśmy zaszczyceni możliwością obsługiwania fanów oraz właścicieli przez 56 lat.”

powiedział CEO Forda Jim Farley

Amerykańska ikona motoryzacji niedawno, bo 17 kwietnia, obchodziła swoje 56. urodziny. W Stanach Zjednoczonych można ją nabyć aż w 12 wersjach począwszy od 4-cylindrowego silnika EcoBoost o pojemności 2.3 litra, aż po wersję GT z silnikiem 5.0 V8. Oprócz tego dostępne są również wersje Shelby GT350, GT350R oraz GT500, co daje nam bardzo duży wybór w zależności od potrzeb. Niestety takiego GT500 oficjalnie w Polsce nie kupimy, ale są firmy, które zajmują się sprowadzaniem tej wersji do naszego kraju za odpowiednią kwotę, a tanio nie jest.

W Polsce wersję podstawową z silnikiem 2.3 EcoBoost można kupić już od 199 010 złotych. Za wersję GT z silnikiem 5.0 V8 musimy zapłacić co najmniej 223 810 złotych (232 810 złotych za wariant z 10-biegowym automatem). Był również dostępny Bullitt, jednak tutaj cena zaczyna się od 256 910 złotych. Jak widać jest to bardzo przystępna oferta, jeśli szukamy auta z potężnym silnikiem o sportowych osiągach. Warto zaznaczyć, że wraz z faceliftingiem ceny poszły nieco do góry, bo odmianę GT można było nabyć za mniej niż 200 000 złotych.

Aby sprawdzić możliwości samochodu Ford Mustang GT V8 2019 bez konieczności jego zakupu skorzystaj z oferty wypożyczalni samochodów sportowych i luksusowych Cylindersi.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *