Redaktor | Fotograf

Choć amerykańskie auta nie każdemu się podobają, każdy musi przyznać, że wiele modeli stało się kultowymi. Jednym z nich jest bez wątpienia Bronco, czyli terenówka Forda. Szósta generacja miała swoją premierę rok temu, jednak póki co mogli ją zakupić jedynie mieszkańcy USA. Na szczęście teraz się to zmieni i kultowy model trafi do oficjalnej sprzedaży w Europie. Niestety, w ograniczonych ilościach.

Oferta Forda na rynku europejskim jest bogata, jednak w gamie nie znajdziemy wielu modeli oferowanych w USA. Na szczęście niedługo się to zmieni choć w niewielkim stopniu. Póki co z “amerykańskiej” gamy dostępne są jedynie Mustang i Explorer. Teraz Amerykanie wprowadzą do europejskiej oferty model Bronco, czyli kultową terenówkę. Nastąpi to już w przyszłym roku, jednak liczba dostępnych egzemplarzy ma być niewielka. Ford nie określił dokładnej liczby. Ponadto, Bronco nie będzie dostępne z kierownicą po prawej stronie, czyli mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą musieli obejść się smakiem.

Ford Bronco oficjalnie trafi do Europy - niestety w ograniczonych ilościach

Niestety, Ford nie zdradził danych technicznych europejskich Bronco. Póki co nie wiadomo więc, z jakimi silnikami, ani jakimi wersjami wyposażenia będzie dostępny. Amerykanie zdradzili jedynie, że w ofercie będzie jedynie nadwozie 4-drzwiowe. Ponadto, standardowe Bronco w Europie ma być bardziej bogato wyposażone, niż podstawowa wersja wyposażenia w USA. Podobnie było także w przypadku Forda Mustanga. W standardzie, Europejczycy mają otrzymać między innymi 360-stopniową kamerę wspomagającą parkowanie, duży wyświetlacz multimedialny wspierający Android Auto i Apple CarPlay, a także nagłośnienie firmy Bang&Olufsen.

Ford Bronco oficjalnie trafi do Europy - niestety w ograniczonych ilościach

Ford obiecał także, że europejskie Bronco otrzyma pełną gamę akcesoriów, które polepszą właściwości terenowe, lub sprawią, że auto będzie wyglądało lepiej. Niestety, oferta jest nieco bardziej ograniczona niż w USA, jednak ma to związek z mniejszą dostępnością auta na rynku europejskim. Ford nie wspomniał o konkretnych liczbach, jednak możemy się spodziewać wyższych cen na Starym Kontynencie. O wszystkim przekonamy się prawdopodobnie bliżej faktycznego wprowadzenia do oferty tej kultowej terenówki. Ma to nastąpić już w przyszłym roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *