Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Sprzedaż samochodów elektrycznych w naszym kraju dynamicznie rośnie. Początkowo traktowane z nieufnością, dziś, w dobie bardzo wysokich cen paliw i niepokojących zmian klimatu, stają się wyborem rozsądku. Na szczęście są producenci, którzy udowadniają, że można połączyć ekologię i ekonomię z emocjami – dokładnie tak, jak robi to elektryczne Mini Electric. Ten nietuzinkowy samochód okazuje się świetnym wyborem nie tylko do miasta.

Pierwsze takie Mini 

Mini Electric, czyli po prostu Mini Hatch z napędem elektrycznym, to pierwszy zeroemisyjny model w historii brytyjskiej marki. Tym samym Mini dołącza do grona producentów, którzy odpowiadają na obecne i przyszłe wyzwania cywilizacyjne, przede wszystkim związane z walką ze zmianami klimatu oraz ograniczaniem zużycia paliw kopalnych.

Elektryczne Mini jest naturalnym wyborem dla osób, które chcą ulżyć swojemu budżetowi, a przy tym nie rezygnować z bardzo wysokiego komfortu jazdy i emocji za kierownicą. „Gratis” dostajemy przyjemne poczucie, że nasze codzienne dojazdy do pracy czy na zakupy nie mają negatywnego wpływu na stan środowiska.

Aż do 232 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu 

Pojemny akumulator (aż 96 ogniw o łącznej pojemności 32,6 kWh brutto) pozwala na swobodne użytkowanie elektrycznego Mini nie tylko w warunkach typowo miejskich. Zasięg według normy WLTP wynosi aż do 232 kilometrów, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę wielkość tego samochodu.

Osoby, które szukają auta głównie na dojazdy do pracy, mogą więc spokojnie ograniczyć częstotliwość ładowania akumulatora do 1-2 w tygodniu. Elektrycznym Mini bez obaw można się też wybrać w dalszą trasę po Polsce czy po Europie, korzystając z bardzo rozbudowanej sieci stacji ładowania (liczącej już ponad 12 tysięcy punktów).

Elektryczne Mini – oszczędnie, ekologicznie, z emocjami

Rewelacyjne prowadzenie 

Mini nieprzypadkowo jest określane mianem „gokarta”. Słynne właściwości jezdne stanowią wizytówkę wszystkich modeli brytyjskiej marki i nie inaczej jest w przypadku Mini Electric. W tym samochodzie wyzwanie stanowiło natomiast takie umieszczenie akumulatora, aby maksymalnie obniżyć środek ciężkości. Ostatecznie bateria znalazła się centralnie pod podłogą pojazdu.

Elektryczne Mini prowadzi się doskonale. Samochód sunie po drodze niczym po szynach, szczególnie dobrze radząc sobie w dynamicznie pokonywanych zakrętach.

Funkcja szybkiego ładowania 

Elektryczne Mini jest samochodem bardzo funkcjonalnym w codziennym użytkowaniu. W przypadku napędu zeroemisyjnego kluczową pozostaje kwestia czasu uzupełniania energii w akumulatorze. Mini Electric można naładować do poziomu 80 proc. w ciągu zaledwie około 35 minut, korzystając z szybkiej ładowarki DC. Jeśli użyjemy zwykłej ładowarki, to czas ten wydłuży się do około 2,5 godziny.

Jeśli rozważasz zakup elektrycznego Mini i dysponujesz własnym garażem, a tym bardziej instalacją fotowoltaiczną, to sugerujemy zainwestować w oryginalny Wallbox MINI.

Znakomite osiągi 

Mini Electric potrafi dostarczyć potężnej dawki adrenaliny za kierownicą. Samochód jest niezwykle dynamiczny. Dzięki napędowi elektrycznemu pełna moc i maksymalny moment obrotowy są dostępne od razu, bez żadnych opóźnień i konieczności wkręcania silnika na wysokie obroty. Efekt? Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 7,3 sekundy.

Praktyczne elementy wyposażenia 

Mini Electric to samochód kompletnie wyposażony, dający dostęp do wszystkich pożądanych funkcji komfortu i bezpieczeństwa. Kilka słów warto poświęcić elementom zarezerwowanym dla tej wersji. Pierwszym z nich jest usługa EDRIVE, dzięki której kierowca jest stale informowany m.in. o zasięgu, poziomie naładowania akumulatora oraz dostępności najbliższych punktów ładowania.

Innym ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest dwufunkcyjny pedał, przy pomocy którego możemy zarówno przyspieszać, jak i hamować, nie martwiąc się przy tym zmianami biegów. Jest to zasługa bezpośredniego sprzężenia silnika elektrycznego z kołami.

Kup elektryczne Mini w najlepszej cenie

Korzystną ofertę na zakup elektrycznego Mini dostaniesz w salonie autoryzowanego dealera marki – Bawaria Motors w Piasecznie. Salon mieści się przy ulicy Okulickiego 6 i oferuje zarówno egzemplarze fabrycznie nowe, jak i używane, w tym objęte gwarancją w ramach programu MINI Next.

Skontaktuj się z doradcą dealera w wygodnej formie i poproś o indywidualną ofertę, w tym obejmującą atrakcyjne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing, wynajem długoterminowy) oraz pakiet ubezpieczeń w bardzo dobrej cenie. Szczegóły sprawdzisz na stronie https://www.bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-elektryczne/.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *