Redaktor | Fotograf

Samochody, które nie są szczególnie praktyczne, jednak oferują niesamowite wrażenia z jazdy są marzeniem wielu osób. Jednym z producentów, którzy właśnie w nich się specjalizują jest Donkervoort. Holenderski producent właśnie pokazał nowy model F22, który będzie autem właśnie w takim stylu. Posiada on silnik z Audi RS3, napęd jedynie na tył i manualną skrzynię biegów.

Marki takie jak Donkervoort, KTM czy Lotus nigdy nie będą na czele list popularności. Oferują jednak samochody, który chciałby mieć każdy fan motoryzacji. Przede wszystkim są one bardzo emocjonujące, a także pozwalają kierowcy uzyskać większą więź z samochodem. Donkervoort przedstawił właśnie najnowsze wcielenie tego typu auta, które otrzymało oznaczenie F22. Rozwinie setkę w 2,5 sekundy, a pod maską pojawi się silnik z Audi RS3. Pod względem stylistycznym także będzie bardzo ciekawie.

Donkervoort F22 - silnik z Audi RS3, setka w 2,5 sekundy

F22 otrzymał nadwozie typu roadster, dzięki czemu prezentuje się znakomicie. Przede wszystkim oznacza to jednak, że auto jest wyjątkowo lekkie. Auto waży jedynie 750 kilogramów, co oznacza, że musi się świetnie prowadzić. Potwierdza to sam Donkervoort, według którego, F22 może pokonać przeciążenia o sile 2,15g w zakrętach. Jest to znakomita wartość, niespotykana w tego typu samochodach. Auto nie jest jednak aż tak spartańskie, jak mogłoby się wydawać.

Donkervoort F22 - silnik z Audi RS3, setka w 2,5 sekundy

Przede wszystkim oferuje wspomaganie kierownicy i hamulców, podnoszoną przednią oś, a także systemy multimedialne i cyfrowe zegary. Oznacza to, że samochód jest naprawdę nowoczesny zwłaszcza jak na swoją klasę. Wszystkie wspomniane opcje są jednak opcjonalne, w związku z czym, na życzenie F22 może być analogowy.

Pod względem technicznym, Donkervoort skorzystał ze znanego wszystkim fanom motoryzacji 5-cylindrowego silnika Audi. Rozwinie on moc aż 500 koni mechanicznych. Co ciekawe, wszystko trafi jedynie na tylne koła za pomocą 5-biegowej skrzyni manualnej. Oznacza to wspaniałe wrażenia dla każdego entuzjasty tego typu samochodów. Donkervoort wyprodukuje jedynie 75 sztuk modelu F22, które trafią na drogi już w przyszłym roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *