Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Takie grafiki przyspieszają bicie serca, bo kultowy już model RX-7 swego czasu był synonimem piękna dla Mazdy i najlepszym autem sportowym tej marki

Produkcja kultowego modelu RX-7 zakończyła się na trzeciej generacji w 2002 roku i od tamtego czasu raz na jakiś czas pojawiają się informacje, że Mazda może wznowić produkcję w nowej odsłonie. Pojawiały się nawet pogłoski, że wróci silnik Wankla, ale w wersji dostosowanej do obecnych norm emisji spalin, a nawet, że może to być hybryda. W najbliższej przyszłości nie zapowiada się, aby Mazda mogła coś takiego stworzyć, chociaż w urzędzie patentowym pojawiły się pomysły na ulepszony silnik Wankla. Tak czy inaczej, aktualnie pojawiły się szkice projektowe nowej RX-7 oraz pełne rendery, jednak ich autorem nie jest Mazda tylko Enoch Gabriel Gonzales udostępniający swoje prace dzięki usłudze Behance.

Producent wielokrotnie powtarzał, że jego marzeniem jest powrót RX-7 do produkcji, ale jeśli spojrzymy na to co dzieje się z MX-5 przez normy spalin to chyba nie trzeba być wielkim myślicielem, aby stwierdzić, że to nie możliwe. Jednak prezentowane grafiki ukazują auto w tak świetnej stylistyce, że śmiało można wprowadzać je na rynek. Jak mówi sam autor grafik, dużo elementów pochodzi z konceptu RX-Vision, przygotowanego przez Mazdę w 2015 roku. To też mniej więcej wtedy nasiliły się spekulacje na temat powrotu legendarnej sportowej Mazdy do produkcji.

Z jednej strony jeśli Mazda przywróciłaby RX-7 to mielibyśmy powód do radości, ale z drugiej strony powstaje obawa czy to aby na pewno dobry pomysł? W końcu Honda też przywróciła model NSX i jaki efekt? Słaba sprzedaż przez zbyt wysoką cenę i z dzisiejszej perspektywy auto nie ma ani powalających osiągów, ani nie jest unikatowe – stało się nijakie, a szkoda, bo w latach 90. był to jeden z najlepszych samochodów sportowych. Dlatego też uważamy, że lepiej nie przywracać RX-7, a skupić się na obecnej gamie i jak już to stworzyć auto pod inną nazwą, bo jak ktoś wpadnie na pomysł przywrócenia RX-7 jako SUV’a to będzie koniec świata.

Foto. Enoch Gabriel Gonzales via Behance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *