Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Gdy do oficjalnej premiery KIA Sorento czwartej generacji pozostało kilka dni to w sieci pojawił się film prezentujący model 3D tego samochodu w bardzo dobrym odzwierciedleniu

Każdy z nas lubi mieć miniaturową wersję swojego samochodu, którą można postawić na biurku. Nawet jeśli nasz samochód nie wyróżnia się z tłumu to cieszy oko model w mniejszej skali, a jeśli wykonaliśmy go sami to radość jest podwójna. Często taką możliwość daje LEGO wraz ze swoimi klockami, ale to druk 3D otwiera pełnię możliwości. Właśnie z tej metody skorzystał Lee Sang-Won, który stworzył model nowej KIA Sorento tak dokładny, że chyba prawdziwy samochód w skali 1:1 nie ma tyle detali. To co udało mu się osiągnąć pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzeba tylko czasu, wytrwałości i umiejętności, których nie da się kupić za żadne pieniądze. Czy to już sztuka? Jak najbardziej, zobaczcie sami.

KIA Sorento

Auto ma w pełni działające światła, które zostały zrobione z programowalnych LED’ów. Mamy zarówno kierunkowskazy jak i światła dzienne, światła drogowe, światła hamowania i halogeny. Widać każdy najdrobniejszy szczegół, zaczynając od detali na grillu przez bieżnik na oponach i ikony na ekranie multimedialnym we wnętrzu. Jakby tego było mało to mamy nawet oświetlenie wnętrza i faktycznie działające kierunkowskazy na desce rozdzielczej. Jedynie czego brakuje to fizycznych przycisków w kabinie, które byłyby “klikalne” oraz elektrycznie regulowanych foteli. Chociaż patrząc na projekty autora to jest to do zrobienia.

KIA Sorento

Przy tworzeniu tego dzieła najprawdopodobniej pomagała sama KIA, dostarczając projekty auta w programie CAD, aby uzyskać jeszcze większą dokładność. Efekt końcowy powala, więc teraz nie pozostaje nic innego jak wypuścić limitowaną edycję takich zabawek dla dużych chłopców. Ktoś się odważy powtórzyć wyczyn i zrobić swój model w skali 1:10? Można podpatrzeć jak robi to mistrz na filmie i próbować swoich sił. Mamy teraz akcję #zostańwdomu, więc może znajdzie się czas na takie szalone zabawy, jeśli macie sporo cierpliwości i chęci.

Premiera prawdziwej Sorento odbędzie się 19 marca o godzinie 12:30 i możecie transmisję obejrzeć TUTAJ

Foto. The Story

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *