W związku z premierą najnowszej odmiany sportowego sedana niemieckiej marki, czyli BMW M5 CS, w sieci pojawiły się informacje na temat cen. Zadziwiająco duża jest różnica pomiędzy wartością auta w Stanach Zjednoczonych, a Europie.

Debiut auta w tej wersji odbył się dokładnie 24 godziny temu. Zawrzało. Potwierdziły się informacje na temat specyfikacji auta. Moc silnika zwiększona została do 635 koni mechanicznych. Pierwszą setkę na liczniku zobaczymy po 3 sekundach. Dzięki temu BMW M5 CS staję się najszybszym sedanem dostępnym na rynku. Więcej informacji na temat specyfikacji auta możecie zobaczyć tutaj. Pomówmy o cenach. Tutaj rozbieżność, biorąc pod uwagę różne państwa, jest spora.

BMW M5 CS

Najdrożej jest we Francji. Nie jest to zaskoczeniem ponieważ Francuzi mają najwyższe ceny aut nowych w całej Europie. Tam za najostrzejszą odmianę “piątki” zapłacić trzeba będzie 199 900 EUR. Nieco taniej auto możemy kupić tuż za naszą zachodnią granicą. W Niemczech cena M5 CS zaczyna się od 180 400 EUR. Różnice rzędu 20 000 EUR można w stanie wytłumaczyć. Każde państwo narzuca inne cło, podatki oraz opłaty. Klienci zdecydujący się na zakup w Stanach Zjednoczonych będą najbardziej usatysfakcjonowani. Dlaczego? Właśnie tam M5 CS możemy kupić najtaniej. Cena zaskakuje. W przeliczeniu na euro wynosi ona zaledwie 117 000.

BMW M5 CS

To nie jest żart. Ceny nowego M5 CS w USA zaczynają się od 142 000 USD. W walucie amerykańskiej niemiecka cena wynosiłaby więc 218 000 USD, a francuska ponad 240 000 USD. Jako ciekawostkę dodać można, że za francuską cenę, możemy mieć w Stanach M5 CS, a do tego co zostanie dołożyć kilka tysięcy i kupić zwykłe M5. Przeglądając informacje prasowe nie jesteśmy w stanie jasno powiedzieć z czego wynika taka duża różnica. Procentowe różnice nie są tak rażące gdy porównamy do siebie ceny zwykłych M5. Niemiecka cena w przeliczeniu na amerykańskie dolary wynosi 111 250 USD. To tylko o około 8 000 USD więcej niż amerykańska cena katalogowa.

BMW M5 CS

Warto wziąć pod uwagę to, że przeliczenie walut nie daje nam dokładnego porównania. Tutaj jednak różnica jest zatrważająca. Czekamy na oficjalne stanowisko BMW w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej poznamy powód kontrastu cenowego.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *