Redaktor | Fotograf

Porsche zdecydowało się sprawdzić swoje najnowsze dziecko na Nurburgringu jeszcze przed premierą. Choć Cayman GT4 RS będzie miał swój debiut dopiero w listopadzie, już teraz znamy jego czas na słynnym torze. Wynosi on 7:09, a zatem jest to świetny wynik. Nowe wcielenie małego sportowca może okazać się konkurencją nawet dla modelu 911 GT3.

Porsche już od dawna tworzy jedne z najlepszych samochodów torowych, którymi jednak możemy jeździć też po drogach. Modele z serii GT, były kojarzone głównie z 911, gdzie zostały zapoczątkowane. Jednak Porsche zdecydowało, że trzeba zaoferować także Caymana w takiej odmianie. Tak powstało GT4, które było zupełnie inne niż 911 GT3, a przede wszystkim nieco wolniejsze. Teraz jednak, nadchodzi odmiana GT4 RS, która będzie znacznie ostrzejsza i nie będzie dużo odbiegała od mocniejszej 911. Porsche zdecydowało się sprawdzić ten model na Nurburgringu jeszcze przed premierą.

Faktycznie, czas robi wrażenie. Cayman GT4 RS osiągnął czas 7:09,300 na dłuższej pętli, która teraz jest uważana za oficjalną. Czas na krótszym odcinku to 7:04,511 co robi ogromne wrażenie. Można go porównać do czasów starszych modeli. Poprzednia generacja 911 GT3 osiągnęła czas 7:12. GT4 RS może być ogromnym przeskokiem względem zwykłej odmiany GT4. Zmiany będą obejmować przede wszystkim moc. Silnik będzie 4-litrowym bokserem, jednak moc wzrośnie, prawdopodobnie nawet pod 500 koni mechanicznych. Ponadto odmiana RS otrzyma większe hamulce, znacznie zmodyfikowaną aerodynamikę, a także sztywniejsze zawieszenie. Będzie również znacznie lżejsza niż zwykłe GT4.

Cayman GT4 RS z oficjalnym czasem na Nurburgringu - premiera niedługo

Rekordowy przejazd został przeprowadzony na znanych i lubianych oponach Michelin Cup2R. Za kierownicą siedział Jörg Bergmeister, który pomagał także opracowywać samochód. Według niego, auto zachowuje się znakomicie na torze, jest przewidywalne ale równocześnie bardzo ostre. Według Porsche auto było w podstawowej konfiguracji z dodatkowymi opcjami na tor. Oficjalna premiera Caymana GT4 RS odbędzie się już w listopadzie tego roku. Auto jest już w ostatniej fazie testów.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *