Redaktor | Fotograf

Choć jest to najmniejszy SUV z linii M Performance, i on zasługuje na wersję specjalną. X2 M35i otrzyma odmianę świętująca 50 lecie M Power. Zmiany będą prawdopodobnie jedynie stylistyczne, technika pozostanie nienaruszona.

Małe, usportowione SUVy cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością. Wielu producentów ma nawet kilka modeli w tym segmencie. Odnoszą one sukces nie tylko z powodu większej mocy, ale i bardziej sportowej stylistyki. Z tyłu nie zostaje BMW, które oferuje X2 w wersji M35i. Choć oczywiście jest to nieco niszowy, mniej popularny model, Bawarczycy chcą pokazać, że go nie zaniedbują. W związku z tym, w przyszłym roku ujrzymy jego wersję specjalną. Powstanie ona z okazji 50-lecia marki M Power.

BMW X2 M35i

Różnice względem standardowej odmiany mają być oparte głównie na stylistyce. Specjalna wersja X2 otrzyma wiele smaczków z innych modeli M, przykładowo złote wstawki z odmian CS czy unikatowe felgi. BMW prawdopodobnie nie oszczędzi także na elementach wykonanych z włókna węglowego. Wszystko po to, aby specjalna edycja mocno wyróżniała się na drodze. Będzie to mały wojownik, jednak bez niepotrzebnego pompowania muskułów, których tak naprawdę zbyt wiele nie ma. W przeciwieństwie do stuningowanego ostatnio przez Manharta BMW X6 M.

BMW X2 M35i

W związku z tym, że X2 nieco przypomina podwyższonego hot hatcha, specjalna odmiana już w standardzie będzie miała sportowe zawieszenie i hamulce. Na pokładzie znajdzie się także sportowy dyferencjał M Sport. Ponadto pod maską skrywa się 2-litrowa jednostka, która rozwija 306 koni mechanicznych. Napęd trafia na 4 koła dzięki 8-biegowej przekładni automatycznej. To pozwala na sprint do setki w okolicy 5 sekund. W związku z tym X2 M35i powinien być naprawdę zwinnym jak na swoje gabaryty SUVem. Ponadto, z okazji przyszłorocznej 50 rocznicy powstania działu sportowego BMW, czyli M, możemy się spodziewać wielu ciekawych wersji innych modeli marki. Zwłaszcza tych, które mają już w gamie pełną wersję M Power.

Foto. BMW Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *