Redaktor | Fotograf

Choć Seria 2 Active Tourer nie jest najważniejszym modelem BMW, znalazła swoją niszę w świecie minivanów. W związku z tym, producent przewiduje premierę kolejnej, odświeżonej generacji modelu. Na Instagramie właśnie wyciekły jej zdjęcia. Rewolucji nie będzie, Active Tourer otrzyma design zgodny z innymi nowymi modelami BMW.

Producenci często oferują modele, które nie do końca kojarzą się z charakterem danej marki. W przypadku BMW z pewnością jest to Seria 2, czyli minivan, który choć praktyczny, ma w sobie trochę pazura. Pierwsza generacja została zaprezentowana w 2014 roku, a dzięki niej BMW dotarło w nieznane sobie wcześniej w obszary. Po tylu latach obecności na rynku przydałoby się jednak odświeżyć model, czyli zaprezentować kolejne wcielenie. Druga generacja Active Tourer ma się pojawić na drogach w 2022 roku, jednak już teraz wiemy jak będzie wyglądała, dzięki wyciekowi materiałów reklamowych na Instagramie.

BMW serii 2 Active Tourer - wyciekły oficjalne zdjęcia nowej generacji

Wszystko wskazuje na to, że Seria 2 Active Tourer nie wprowadzi żadnej rewolucji stylistycznej. Będzie ona spójna z innymi modelami BMW. Choć wyciek reklamowy obejmuje przód samochodu, już tutaj widać nawiązania do innych samochodów marki. W porównaniu do poprzedniej generacji będzie także nieco bardziej masywnie i sportowo. Zwłaszcza dzięki opcjonalnemu pakietowi sportowemu M, w który jest wyposażony egzemplarz ze zdjęcia. Lampy zyskały bardziej agresywny kształt, a grill jest dużo większy niż w poprzedniku. Niestety, nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będzie wyglądał tył nowej generacji Serii 2 Active Tourer, jednak również tam prawdopodobnie nie będzie dużej rewolucji.

Na zdjęciu widać także wersję silnikową. Będzie to 223i, czyli pod maską znajdzie się dwulitrowa jednostka benzynowa. Ponadto, w gamie mają znaleźć się wersje z napędem na przód, jak i na cztery koła xDrive. Nadal będzie można zakupić jednostkę wysokoprężną, a gamę uzupełni hybryda typu plug-in. Debiut nastąpi prawdopodobnie już za kilka tygodni, a na drogi minivan BMW wyjedzie w 2022 roku. Głównym konkurentem Serii 2 Active Tourer będzie oczywiście Mercedes Klasy B.

Foto. Instagram producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *