Redaktor | Fotograf

Nowa stylistyka BMW nie podoba się każdemu. Jednak przyszłe modele mogą być jeszcze dziwniejsze. Wszyscy zapewne widzieli już zapowiedzi nowej Serii 7, ale wygląda na to, że nie tylko ona otrzyma nowy design. Render nowego modelu BMW, czyli X8, pokazuje jak zapewne będzie wyglądał ogromny SUV.

Jednymi z najbardziej kontrowersyjnych modeli w ostatnim czasie było BMW M3 i M4 z ogromnym grillem z przodu. Również obecna generacja Serii 7 po liftingu została początkowo chłodno przyjęta. Jednak Bawarczycy nie przestają modyfikować swojej stylistyki. Następna generacja flagowej limuzyny BMW ma być jeszcze dziwniejsza. Również nadchodzący wielkimi krokami X8, ma otrzymać nowy design. Odbiega on nieco od tego do czego byliśmy przyzwyczajeni, a nowe modele marki trafią na rynek już niedługo.

Czy BMW zdecyduje się na aż tak kontrowersyjny design BMW X8?

Render został przygotowany przez Kolesa.ru, a polegał głównie na zdjęciach szpiegowskich wykonanych podczas ostatnich testów drogowych modelu. Faktycznie, dobrze widoczne były tam nowe światła do jazdy dziennej, które będą bardzo smukłe. Jednocześnie zachowano ogromny grill, co powoduje dość duże dysproporcje. Nieco niżej znalazły się główne reflektory, które będą zupełnie oddzielone od świateł do jazdy dziennej. Jest to dość niecodzienny design. Równie “ciekawie” jest z tyłu. Pojawiły się tam lampy znane z modelu X6, które nadają agresywnego charakteru. Jeszcze więcej dodają go końcówki układu wydechowego w niecodziennym układzie, które jeszcze bardziej udziwniają X8.

Czy BMW zdecyduje się na aż tak kontrowersyjny design BMW X8?

Całość wygląda ostentacyjnie i bardzo efektownie. Konserwatywni fani marki z pewnością jednak nie zareagują pozytywnie na taki design. Nieco lepiej będzie jednak pod maską. Łączna moc rozwijana przez model ma wynieść ponad 700 koni. Będzie to hybryda typu plug-in. Napęd trafi oczywiście na 4 koła, dzięki czemu start ze świateł będzie równie efektowny, co efektywny. X8 ma być najbardziej sportowym wcieleniem SUVa od BMW. Przez obniżony dach z tyłu, zapewne zabraknie trzeciego rzędu siedzeń, jednak pod względem praktycznym X8 będzie całkiem dobrym daily. Na drogi SUV BMW trafi zapewne za dwa lata.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *